Переможцем Strong Europe Tank Challenge 2017 стала команда з Австрії

584

7-12 травня, на полігоні навчального центру Командування підготовки 7-ї Армії США, (Графенвер, Німеччина) тривали танкові змагання «Танковий виклик сильної Європи-2017» (Strong Europe Tank Challenge 2017) серед команд Австрії, Німеччини, Польщі, США, Франції та України.

Сьогодні, відбулось завершення змагань, підведення підсумків та нагородження.

Переможцем цьогорічних змагань Strong Europe Tank Challenge 2017 став танковий взвод ЗС Австрії, що виступав на танках Leopard 2A4.

Друге місце зайняла німецька команда, що виступала на більш сучасних танках Leopard 2A6. «Бронзу» вибороли американські танкісти на Abrams M1A2 SEP.

Відповідно команди Польщі, Франції та України призових місць не зайняли.

Загалом турнірна таблиця має такий вигляд

1. Австрія (Leopard 2A4)
2. Німеччина (Leopard 2A6)
3. Сполучені Штати Америки (Abrams M1A2 SEP)
4. Франція (Leclerc)
5. Україна (Т-64БВ мод.)
6. Польща (Leopard 2A5)

Програма змагань включала дві основні частини — бойові стрільби підрозділу у наступі й в обороні. Виконання вправ зі штатної стрілецької зброї, виклик вогневої підтримки, водіння, визначення відстані до цілі, ідентифікація (розпізнавання) цілі, тактична медицина та евакуація пораненого, дії при застосуванні противником зброї масового ураження, евакуація пошкодженого (підбитого) танка. Програма змагань передбачала й перевірку фізичних кондицій військовиків — подолання спеціалізованої смуги перешкод та спортивну естафету.

Загалом, кожен взвод змагався у 12 вправах із максимальним загальним числом у 1500 балів. Вправи «взвод у наступі» та «взвод в обороні» давали можливість набрати максимальну кількість до 500 балів, інші вправи до 50 балів кожна.

Цього дня українські екіпажі виконували вправу під назвою «Точне водіння бойових машин», яка передбачала філігранне та швидкісне водіння танків на ділянці з перешкодами в режимі руху вперед та заднього ходу.

Австрийские танкисты на международных танковых соревнованиях НАТО — «Strong Europe Tank Challenge 2017», военный полигон Графенвёр, Германия, 8 мая 2017 года

Подолання спеціалізованої смуги перешкод

Нагороджуючи танкістів відзнаками Генерального штабу, генерал армії України Віктор Муженко сказав: «Україна пишається вами. Організатори змагань зазначають, що вражені вашою влучністю та швидкістю ведення вогню. Однак ми програємо у виконанні тактичних завдань відповідно до натівських стандартів. Це ми зможемо виправити. Для мене — ви переможці і перший постріл завжди буде за нами. Молодці! Дякую за службу!».

У четвертий день танкових змагань, підтримати українську команду прибув начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України генерал армії України Віктор Муженко. Приймав високоповажних гостей у статусі господаря Командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі тризірковий генерал Бен Ходжес.

Австрийский Leopard 2A4s в действии 

Поделиться:
Загрузка...