Сполучені Штати справді мають намір передати Україні бомби GLSDB із системою самонаведення.
Про це сказав на брифінгу речник Пентагона, генерал Пет Райдер.
«У рамках програми USAI ми надамо Україні GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, малокаліберні бомби наземного запуску. – Ред.)», – сказав Райдер, відповідаючи на запитання журналіста.
Це перше офіційне підтвердження, що США готові включити в допомогу Україні цей тип боєприпасів із системою самонаведення на ціль та дальністю до 150 км. Раніше вся інформація щодо можливості постачання ЗСУ таких боєприпасів виходила з неофіційних чи анонімних джерел.
Водночас Райдер не сказав прямо, що GLSDB включено до нового пакету американської військової допомоги Україні, але наголосив, що боєприпаси надаються в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Це означає, що Пентагон має укласти контракт на їхнє виробництво, і орієнтовним терміном їхньої передачі Україні може бути осінь 2023 року.
GLSDB поєднує крилату авіабомбу малого діаметра GBU-39 з розгінним блоком від реактивного снаряда M26, яку можна запускати HIMARS/MLRS. Наведення на ціль – через GPS та інерційне. Після запуску бомба відокремлюється від ракети у польоті, випускає мінікрила і летить до цілі.
P.S.
Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 2,2 мільярда доларів.
Новий пакет військової допомоги розділили на дві частини: підтримку на 425 мільйонів доларів США нададуть із власних складів, а допомогу вартістю 1,75 мільярдів доларів Україна отримає у рамках Ініціативи з безпекової допомоги Україні (USAI).
Пакет передбачає передачу критичних спроможностей протиповітряної оборони, а також броньовані машини піхоти та інше обладнання.
Також Україна матиме боєприпаси для ракетних систем М142 HIMARS, які дозволяють військовим діставатися тилу російських сил.
До переліку допомоги зі складів США увійшли:
- додаткові боєприпаси для реактивної системи залпового вогню HIMARS;
- додаткові 155-міліметрові боєприпаси;
- додаткові 120-міліметрові мінометні боєприпаси;
- 190 важких кулеметів з тепловізійними прицілами та боєприпасами для протидії безпілотним літальним системам;
- 181 автомобілів із протимінним захистом;
- 250 комплексів Javelin;
- 2 тисячі протитанкових ракет;
- протипіхотні боєприпаси Claymore;
- підривні боєприпаси;
- спорядження для холодної погоди.
Крім того, в рамках пакета USAI Вашингтон надасть, зокрема:
- дві системи протиповітряної оборони HAWK;
- зенітні гармати та боєприпаси;
- системи для протидії дронам;
- обладнання для інтеграції західних засобів ППО в українську систему оборони;
- обладнання для українських наявних засобів ППО;
- чотири радари для повітряного спостереження і 20 протимінометних радарів;
- безпілотні системи Puma;
- високоточні ракети.
Державний департамент США пояснює – програма USAI передбачає закупівлю обладнання у виробників. А та підтримка, яку Україна отримує після президентського указу Джо Байдена, – надходить зі складів Пентагону.
GLSDB
Представник Пентагону Патрік Райдер розповів, що високоточно керовані ракети в пакеті для України – це бомби GLSDB.
«У рамках пакета USAI ми надамо Україні бомби малого діаметра для наземного запуску (GLSDB). Це дає їм більшу дальність, здатність вести вогонь на великій відстані», – пояснив Патрік Райдер.
Він додав, що нові потужності дозволять Києву «проводити операції на захист своєї країни та повернути свою суверенну територію». Вони можуть уражати цілі на відстані 150 км, що подвоїть теперішню дальність удару для HIMARS України.
Голова Комітету з закордонних справ Палати представників Конгресу США, республіканець Майк Маккол сказав, що радий, що рішення про GLSDB було ухвалене, але вважає, що адміністрація Джо Байдена ухвалила його «занадто пізно» і що цього недостатньо.
«Я місяцями закликав відправити в Україну системи більшого радіуса дії. Я схвалюю рішення надіслати GLSDB, але воно прийшло занадто пізно, і це неприпустимо, коли адміністрація відмовляється надіслати ATACMS. Час має значення», – наголошує конгресмен.