Пайфер: Україна зможе розміщувати крилаті ракети із радіусом дії від 500 до 5 500 кілометрів

187

Припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та малої досяжності (INF) відкриє Україні можливості для розробки та розміщення відповідних ракет.

Про це пише дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у коментарі у твітері.

«Договір зараз на шляху до припинення, і Україна отримає свободу в розробці, випробуваннях і розміщенні наземних балістичних і крилатих ракет із радіусом дії від 500 до 5 500 кілометрів. Цікаво, чи Кремль про це подумав?» – зауважив дослідник.

Дискусія розгорілась після інтерв’ю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна Українській службі «Голосу Америки».

«Ця поведінка Росії призвела до нової логіки – гонки озброєнь. Звичайно, оскільки і інші партнери будуть це робити,і в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики, і ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід. У нас є відповідний інтелект і у нас є необхідність захищати нашу країну» – так відповів міністр на питання, чи змінюються розрахунки України у випадку, якщо дію договору буде припинено.

«Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї. Які ракети нам будуть потрібні для майбутнього, вирішувати будемо ми», – додав Клімкін.

Раніше цього року державний секретар США Майк Помпео заявив про вихід США із Договору про ліквідацію ракет середньої і малої досяжності (INF). Помпео заявив, що Державний департамент передасть Росії офіційну заяву про вихід з угоди за 6 місяців, якщо Росія не повернеться до виконання положень договору. Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729.

Росія також зробила заяву у відповідь про свій вихід із договору.

radiosvoboda.org

 

Поделиться:
Загрузка...