Обмеження мають бути розумними і законними

93

Карантин – це необхідність. Але обмеження мають бути розумними і законними. І взагалі уряд надто захопився заборонами і надто мало робить сам.

Звернувся до прем’єра з запитаннями, які хвилюють мільйони українців. Прошу поширити це звернення, щоб допомогти уряду відповісти максимально швидко й публічно на кожен пункт.

Які конституційні підстави урядових заборон?

Чому ВООЗ вважає, що носити маски всім і всюди – немає сенсу, а в Україні за появу без маски в громадському місці — багатотисячний штраф? І що таке «громадське місце»?

Де людям брати маски?

Як людям за 60 виживати, не порушуючи урядових заборон?

Що саме уряд вважає «переміщенням групою» більше ніж 2 особи? Спільний маршрут? Якусь відстань між ними? Знайомство цих осіб між собою? Чи заборонене «спільне переміщення» на приватному подвір’ї або в автомобілі?

Чому люди, які живуть на карантині в одному помешканні, не можуть і на вулиці бути разом, якщо їх більше ніж двоє?

Яким чином заборона відвідувати парки та зони відпочинку співвідноситься з рекомендаціями медиків для збереження здоров’я під час карантину більше рухатися, дихати свіжим повітрям і отримувати вітамін Д з сонячними променями? Як можна штрафувати громадян лише за те, що вони дихають свіжим повітрям на достатній відстані від інших людей?

Скільки конкретно масок, захисних костюмів, апаратів штучної вентиляції легенів, тестів уряд придбав за останній місяць? Скільки необхідного обладнання і якого саме передано в лікарні?

Чому Україна посідає одне з останніх місць у світі за числом проведених ПЛР-тестувань на коронавірус і чому уряд досі не оплатив серійне виробництво українських ПЛР-тестів, розроблених Інститутом молекулярної біології і генетики?

Уряд має відповісти на ці та інші запитання. А головне — невідкладно привести свої у відповідність з Конституцією, законами й реальними потребами й можливостями українських громадян.

Volodymyr Viatrovych

Поделиться:
Загрузка...