Новітні системи які посилять міць української артилерії

183

Прес-служба державного концерну «Укроборонпром» представила ряд нових систем для посилення артилерії Збройних сил України,  що були розроблені та виготвлені на підприємствах Концерну.

Це — перспективна контрбатарейна РЛС 1Л220УК, виробництва НВК «Іскра», а також дві розробки ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА» — автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки «Положення-2» та КАУ «Оболонь-А».

Дані машини будуть вперше публічно продемонстровано українським громадянам під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності України. Про це повідомляє прес-служба «Укроборонпром».

Перспективний український контрбатарейний радар 1Л220УК є подальшим розвитком комплексу «Зоопарк-2». В якому застарілі російські компоненти замінені на вітчизняні та іноземні, більш сучасні цифрові аналоги. РЛС, яка оснащена радіолокаційною станцією з цифровою антеною решіткою, дозволяє отримувати точні координати для нанесення удару та коректувати вогонь власної артилерії. При цьому, комплекс, на відстані в десятки кілометрів здатен виявити місце розташування будь-яких активних артилерійських систем ворога (мінометів, гаубиць, РСЗО, тощо), а також ворожу авіацію (БПЛА, вертольоти, літаки). Основною його перевагою перед аналогічними комплексами, в тому числі й західного виробництва, є те, що завдяки сучасному цифровому комплексу обробки інформації, він здатен розраховувати траєкторії польоту снарядів та визначити місцеперебування ворожої артилерії на великій відстані.

180822 arta 3

На додаток української РЛС, йде автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки «Положення-2». Дана система складається з апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБ, 3-х акустичних баз та 9 високочутливих датчиків-мікрофонів ПР-101. Звукова інформація про роботу ворожої артилерії реєструється мікрофонами та передається на центральний комплекс в захищеному цифровому вигляді. Що дозволяє деталізувати дані, отримані РЛС 1Л220УК. При цьому, комплекс «Положення-2» працює у пасивному режимі, противник не може зафіксувати його роботу.

180822 arta 2

Для обробки всієї інформації про поле бою, яка поступає від станцій виявлення типу 1Л220УК та «Положення-2», а також даних розвідки з БПЛА та інших джерел, львівське підприємство «Лорта» розробила систему «Оболонь-А».

180822 arta 1

КАУ «Оболонь-А» є повноцінним комплексом автоматизованого управління артилерійським дивізіоном та його складовими. Цей комплекс відіграє роль «керівного центру» для артилеристів. Вона здатна приймати та обробляти дані про десятки цілей та автоматично планувати вогонь, розподіляючи цілі для знищення. Завдяки швидкості обробки величезного масиву даних, які надходять до цифрових систем «Оболонь-А», використання спеціальних алгоритмів та захищеного зв‘язку – вдається значно підвищити ефективність вогню. Згідно з оцінками, навіть без використання нових артилерійських систем та новітніх боєприпасів, ефективність вогню української артилерії, при використанні даного комплексу, виростає в 2-5 разів.

Поделиться:
Загрузка...