Ніцой закликала називати російську мову московською

477

Українська письменниця і громадська діячка Лариса Ніцой заявила, що російську мову варто було б називати московською. За її словами, така назва є історично правильною. Вона також вказала на «чарівний пендель», що допоможе перейти на українську російськомовним громадянам країни.

У студії Ніцой дорікнула українцям, які заявляють, що не готові відмовитися від спілкування російською. Письменниця підкреслила, що називає цю мову московською і всім радить називати Московією країну-агресора Росію.

«Це їхня історична назва, а російська мова – наша назва, у нас «стирили», – висловила переконання активістка.

Вона також вказала, що її обурює засилля російської мови на українському ТБ і радіо, в політикумі, громадському просторі та навіть просто у побуті.

«Телевізор вмикаєш, там переважно все звучить московською мовою, радіо – купа московської. Все спілкування наше і далі триває за звичкою московською», – зазначила Ніцой.

Письменниця додала: українці, котрі розмовляють російською, стверджують, нібито для переходу на українську їм потрібен «чарівний пендель». Саме таким стимулом для них вона вважає закон про державну мову в Україні.

«Дуже часто мені москвоязичні висловлюють підтримку, я спочатку думала, що вони сміються. Але ні – виявляється, підтримують. Але, незважаючи на те, що закон діє, змосковщення українських дітей йде шаленими темпами, шляхом дуже агресивної культурної політики сусідньої країни», – висловилася Ніцой.

Марина Ліснічук

 

Поделиться:
Загрузка...