На жаль, Крим для мене асоціюється з тим, що колись показав Квартал 95 — з совком.
Це лише моя особиста ситуація — я працювала на Донбасі, і звідти ближче був Азов. За браком часу у вільні від роботи часи туди їхати було ближче. А на Крим якось часу не вистачило. Лише одного разу — Тарханкут, та й там в пам’яті закарбувалась інформація про побачені російські об’єкти, обнесені парканом; про церков, побудовану знову ж таки росіянами. На НАШІЙ землі, ще до анексії.
Підсвідомо про Крим думка сформувалася через «прекрасну» роботу Кварталу 95 (батьки дивилися) — де герої живуть у будинку, обліпленому радянською символікою. Хочеш не хочеш, а ця цілеспрямована пропаганда працює. На Азові теж, звісно, совок. І на узбережжі під Херсоном теж його відчувала. І на Миколаївщині теж. Але Крим — це кварталівська підтримка російської присутності, наче росіяни справді там хазяї. Ось такі асоціації, нажаль.
Вибухи цієї ночі в Джанкої для мене як бальзам на душу, бо вони в моєму розумінні руйнують всю ту зрежисовану пропаганду. Та руйнують ті спогади про російську церкву на мисі Тарханкут, та російські об’єкти за парканом, які запам’яталися.
Безумовно, багато хто з вас бачив та знає Крим іншим. І мені би теж хотілося знати й бачити його іншим — суто кримсько-татарським, без російського сміття та радянського лайна.
Якщо у мене такі погані асоціації, що хочеться спочатку санітарної обробки, перед тим як їхати у звільнений Крим, — уявіть, як свідома праця режисерів Сватів (мільйони ж подивились) впевнила росіян, що Крим належить їм, і впевнила малоросів, що совок в Криму — це нормально…
Дезінфекція, очищення та відродження кримсько-татарської культури на півострові. Щоби тільки чиста краса, унікальність та русофобія. Щоби чисте повітря та ніякої російської попси, ніяких російських ганчірок, і ніякої радянщини.
P.s. Кварталівцям хочеться задати питання: навіщо ви це робили? Навіщо пропагували радянський Крим? Навіщо заганяли у підсвідомість українців, та й росіян, радянську символіку в українському Криму?
Якими були ваші цілі?
Олена Кудренко
Ще раз, на прикладі.
В країні, де більшість населення, ігноруючи банальну хронологію, вже не кажучи про причинно-наслідкові зв’язки, переконана, що «Порошенко здал Крим» — виключення предмета «Історія» з національного мультимедійного тесту це злочин.
І міністр Шкарлєт не міг зробити це власною волею, без узгодження з певними силами, яким тут потрібен керований телеглядач, а не нація з власною пам’яттю.
Люди мають знати базові речі зі своєї історії, бо її закони такі ж точні, як закони математики — наш теперішній стан тому зайве підтвердження, і багато кому б хотілось не згадувати минуле, в яке вони постійно плювали.
…….
Чекаємо що скаже новий міністр освіти.