На випробуваннях «Нептун» практично одночасно успішно здійснив пуски ракет по двох цілях

94
Під час останніх випробувань ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» було майже одночасно уражено дві морські цілі

За словами Генерального конструктора – Генерального директора ДККБ «Луч» Олега Коростельова, дві протикорабельні ракети Р-360 стартували з пускової установки з інтервалом лише у дві секунди.

В першої ракети ціль перебувала у морі на відстані близько 85 км. Друга ракета мала вразити мішень на відстані до 110 км. Відстань між двома цілями становила понад 20 км.

РК-360МЦ

«Завдяки спеціальному польотному завданню, кожна головка самонаведення ракети отримала координати цілей: курс, дальність польоту й час, який затрачається для захоплення кожної з цілей… Під час свого польотного шляху за 10–15 кілометрів до двох точок ураження ракети самостійно знизилися до 5 метрів над рівнем Чорного моря. Далі ракети розрахували оптимальну точку влучання, подолали шлях, який залишився, й знищили дві морські цілі», — відзначив Олег Коростельов.

РК-360МЦ
Пуск Р-360

«Я всіх вас вітаю! Випробування пройшли успішно, всі надводні цілі були уражені на заданій дальності», — наголосив він.

Випробування РК-360МЦ

Нагадаємо, ці випробування традиційно проходили на Державному випробувальному полігоні ЗСУ «Алібей», що знаходиться в одеський області. Власне пуски були заплановані на 28 та 29 травня ц.р.

Українська ракета Р-360 комплексу «Нептун», розроблена Державним Київським конструкторським бюро «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром», призначена для знищення кораблів водотоннажністю до 5000 тонн, і має бойову частину масою у 150 кг та дальність ураження цілі до 280 км.

За попереднім планом, Державні випробування наземної версії комплексу мають бути завершені у другому кварталі цього року.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...