У Луганській області загинув нацгвардієць, художник та скульптор із Харкова Антон Дербілов (псевдонім Патрік).
Про це повідомила 5-та Слобожанська бригада Нацгвардії.
«У боях за звільнення селища Кремінна Луганської області загинув український художник, скульптор та музикант Антон Дербілов. 6 квітня внаслідок мінометного обстрілу Антон отримав поранення, несумісні з життям, та загинув на полі бою зі зброєю у руках. Жив та загинув як Герой», – йдеться у повідомленні.
Дербілов проходив службу в НГУ з лютого 2022 року. Антон був ветераном Слобожанського контрнаступу. За життя нагороджений медалями «За хоробрість у бою», «Незламним героям російсько-української війни» та за «Доблесну службу».
Загиблому було 43 роки. Без батька залишилося 3 доньки.
Випускник кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська Академія», воїн 67-ї бригади, підрозділ «Вовки Да Вінчі» Валерій Сенько загинув 2 квітня у Бахмуті, захищаючи Україну від російських окупантів.
Про це йдеться у повідомленні кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Наші найщиріші почуття родині та близьким! Загинув випускник нашої кафедри Валерій Сенько.
«Випускник Валерій Сенько (24.02.1997-02.04.2023) Загинув в Бахмуті. Закінчив КМА у 2018, Факультет гуманітарних наук, спеціальність «Історія». Валерій завжди був патріотом. Його тато військовий, як і багато друзів. Чекав, що буде велика війна і хотів ще до її початку записатися до Сил територіальної оборони. З початком повномасштабного вторгнення ходив до військкоматів, але отримував відмови. Чекав, коли його дуже близький друг, азовець, зможе його забрати до себе в підрозділ. Але той загинув в середині березня. Валера далі шукав підрозділи і в квітні потрапив до лав Правого сектору. Спочатку потрапив до мінометного розрахунку, але завжди рвався до штурмовиків, в піхоту, куди згодом і потрапив. Воював у складі 67-ї бригади, у підрозділі «Вовки Да Вінчі». «Валера був неймовірною людиною. Усі, хто його знав, запам’ятали його як світлу, розумну, спокійну, з неймовірно теплою енергією людину, дуже компанійську. Для мене він завжди був авторитетом та підтримкою, навіть в Могилянку я потрапив через нього. Він завжди ділився останнім, він був просто неймовірним. Таке відчуття, що в нього зовсім не було ніяких мінусів.» — говорить про Валерія його брат Богдан. Валерій був творчою людиною, любив створювати відео, активно займався відеозйомками. Був у складі команди, яка організовувала кінофестиваль «Молодість». З друзями створив відеопродакшн. Цікавився історією. Був людиною цінностей. «Ми завжди будемо пам’ятати Валерія як чесну, розумну, добру і талановиту людину. Він мав класне почуття гумору та завжди віддавався справі на повну. Величезна втрата, що росія забрала його життя так рано. Його творчий шлях тільки починався і ми всі впевнені, що він створив би багато неймовірних речей. Для нас і для усієї країни він — герой, який поклав своє життя за нашу свободу і майбутнє» — кажуть про бійця одногрупники та одногрупниці» — йдеться у повідомленні.