На комбінаті «Запоріжсталь» побудували нову доменну піч за голандськими технологіями

152

На комбінаті «Запоріжсталь» побудували нову доменну піч за голандськими технологіями: продуктивність +15%, шкідливі викиди -80%.

20 квітня поточного року, голландська делегація на чолі з першим секретарем посольства Нідерландів в Україні Ріні Бюс ознайомилася з екологічної модернізацією комбінату і відвідала доменну піч №3, при розробці та реалізації проекту якої були застосовані інноваційні рішення. Зокрема, топ-менеджер вказав на вагомий внесок компанії Mammoet (Голландія) в реалізацію проекту.

Повідомляє прес-служба підприємства.

В кінці 2016 року на комбінаті «Запоріжсталь» замість старої доменої печі почали будувати нову за участю голандських підрядників. На об’єкті змонтовано 12 тис. тонн металоконструкцій і виконано 12 тис. куб. м. складних бетонних робіт.

Інвестіціі проекта — 1,9 млрд. грн.

Після запуску, нова доменна піч збільшила виробництво чавуна на 15%.
Споживання коксу зменшилось на 25% (до 350-360 кг на т чавуну) . При цьому обсяг вдування пиловугільного палива (технологія, що дозволяє відмовитися від природного газу в доменному виробництві) буде на рівні 150-160 кг на 1т чавуну.
Нова доменна піч,має нові системи аспірації, що забезпечують очистку викидів від пилу до 20 мг / м3. Це на 80% викидів менше ніж в було і це істотно знижує екологічне навантаження на Запоріжжя.

Відзначимо, що за європейськими стандартами викиди повинні складати не більше 20 мг / м3.

Топ-менеджер компанії «Mammoet» (Голландія) вказав на вагомий внесок компанії в реалізацію проекту: великовузлове складання агрегату за допомогою крана компанії-партнера дозволила істотно скоротити терміни реалізації проекту.

В ході зустрічі також обговорювалися перспективи подальшої співпраці.

«Застосування великовузлового складання в проекті будівництва доменної печі №3 стало справжнім феноменом в промисловому будівництві України. Разом з іншими інноваційними рішеннями, які були застосовані при розробці та реалізації проекту, ми змогли побудувати піч в рекордно короткі терміни — за вісім місяців замість двох років. сьогодні ДП-3 — це зразок сучасного металургійного виробництва не тільки в українських, але і в європейських масштабах «, — зазначив Р. Шурма.

 

Поделиться:
Загрузка...