Муженко назвал сроки принятия Javelin на вооружение в ВСУ

427

Американские противотанковые комплексы последнего поколения Javelin, которые должны поступить на вооружение ВСУ, появятся в распоряжении украинских военных в течение полугода.

Об этом во время визита в брюссельскую штаб-квартиру НАТО заявил начальник Генерального штаба Виктор Муженко.

Говоря о сроках поставок, генерал армии уточнил, что общался об этом с коллегами из стран Альянса.

«Они называют разные сроки — от двух до пяти-шести месяцев», — сказал главнокомандующий ВСУ.

По словам Муженко, чтобы получить такое оружие, необходимо иметь соответственно подготовлены места для его хранения.

mil.gov.ua

«Все эти вопросы проработаны, у нас уже такие места определены, продолжается их подготовка и проблем по объектам, где будет храниться такое оружие, у нас не будет. Никто не собирается передавать, отдавать или даже, скажем так, оставлять его в бою. Это оружие, которое поступает на вооружение украинской армии для повышения возможностей ВСУ как элемент сдерживания в противостоянии с Российской Федерацией», — сообщил начальник Генштаба.

Ранее сегодня Муженко заявил, что ВСУ готовятся принять на вооружение «джавелины».

mil.gov.ua

23 декабря 2017 года канал ABC News со ссылкой на четыре источника в Госдепе США сообщил, что президент Дональд Трамп якобы скоро объявит об одобрении им плана продажи ПТРК Украине, включая Javelin. Посол Украины в США Валерий Чалый подтвердил, что Вашингтон принял «окончательное решение» по поставкам Украине оружия, в том числе летального.

5 января 2018 года СМИ писали, что ракеты Javelin якобы будут наготове в частях ВСУ вдали от фронта, однако позднее выяснилось, что речь идет о ПТРК предыдущего поколения TOW.

12 января и.о. пресс-секретаря Нацакадемии Сухопутных войск Антон Миронович заявил, что в Украине не идет подготовка операторов Javelin, так как пока что у ВСУ нет таких систем. Однако, уточнил он, если поступит приказ, специалисты сразу начнут соответствующую работу. Генштаб также не подтвердил LIGA.net данные о подготовке операторов Javelin.

Позднее посол США в Украине Мари Йованович заявила, что по крайней мере часть поставок летального оружия от американского правительства будет бесплатной.

В РФ такие поставки Украине назвали «путем к войне».

mil.gov.ua

P.S. В оборонному замовленні цього року в 4 рази збільшується кількість протитанкових комплексів 

Рада національної безпеки і оборони, під головуванням Президента Петра Порошенка, обговорює державне оборонне замовлення на 2018 рік. Глава держави повідомив, що цьогоріч буде збільшено кількість протитанкових ракетних комплексів.

«Я мав можливість безпосередньо поспілкуватися із командувачами АТО, з командирами бригад і можу сказати про ті пріоритети, які українські воїни, українські герої поставили переді мною, як перед Президентом і Верховним Головнокомандувачем — це мають бути новітні протитанкові комплекси, при чому як українського виробництва — „Стугна“, інші, так і іноземного виробництва», — сказав Петро Порошенко.

«Сьогодні можу сказати, що протитанкове озброєння, його кількість збільшується в чотири рази. І все це має бути безпосередньо в АТО. Ми не маємо аж ніяк знижувати рівень боєздатності наших частин», — наголосив Президент.

Він також акцентував увагу на тому, що завдяки продуктивній роботі влади Україна отримає протитанкові ракетні комплекси від США. «Внаслідок копіткої роботи нашої команди ми сьогодні маємо позитивну новину, що протитанкові комплекси „Джевелін“ нам будуть поставлені в якості оборонного озброєння за рахунок фінансування Сполучених Штатів Америки», — констатував Глава держави.

«Друга позиція, яка пріоритетно була поставлена воїнами — це засоби радіоелектронної боротьби. У нас має бути можливість захистити українські позиції від ворожих безпілотних літальних апаратів і забезпечити радіоелектронну підтримку діяльності наших військ», — підкреслив він.

Глава держави наголосив, що у державному оборонному замовленні втричі збільшені витрати на закупівлю найсучасніших засобів радіоелектронної боротьби. При чому як українського, так і іноземного виробництва.

Президент зазначив: «Дуже ефективно напрацьована технологія використання безпілотних літальних апаратів, координація із нашими системами артилерії та розвідки. І кількість БПЛА у нас буде збільшена у 4,5 рази». Він додав, що цей напрямок також знаходиться серед пріоритетних.

«Можу наголосити, що забезпечення антиснайперськими комплексами буде збільшено у 10 разів», — також повідомив Президент.

Петро Порошенко нагадав про дуже вдалі випробування ракетного комплексу «Вільха» та підкреслив, що поставлено завдання, щоб у 2018 році завершили процес випробувань і розпочали виробництво «Вільхи» для того, щоб різко підвищити і точність, і відстань, на яку можуть бути нанесені удари.

Петро Порошенко також повідомив, що загалом основні показники державного оборонного замовлення цьогоріч значно збільшено. «Я думаю, що це дуже переконливо свідчить про ту відстань, яку наша держава пройшла з часів 2014-2015 років. У 2018 році фінансування державного оборонного замовлення збільшено до 21 з лишком мільярда гривень», — наголосив він, додавши, що у порівнянні з 2017 роком це фінансування зросло на 37%.

«Це і є характеристика тих пріоритетів, які я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, Парламент, Уряд сьогодні демонструємо для збільшення обороноздатності нашої держави», — також сказав Петро Порошенко, підкресливши, що від ремонту техніки, яка дісталася у спадок в небоєздатному вигляді, нині нарешті Україна потроху переходить до розробки різних видів озброєнь.

Поделиться:
Загрузка...