Модернізована «Шилка»

559

Вона забезпечує виявлення, захоплення і точний супровід усіх повітряних і наземних цілей, які перебувають у секторі спостереження, по трьох координатах і радіальній швидкості, а також видачу цілевказівок на засоби ураження

На цьогорічній виставці «Зброя та безпека» Державне підприємство завод «Арсенал» представило модернізовану версію ЗСУ-23-4М «Шилка». До речі, модернізацію наявних зенітних ракетних (артилерійських) комплексів з метою підвищення їхніх бойових можливостей у Збройних Силах України розглядають як один із пріоритетних напрямків розвитку протиповітряної оборони Сухопутних військ.

5523_13_p_tab

За словами генерального директора ДП завод «Арсенал» Ігоря Волощука, під час модернізації основну увагу було приділено насамперед покращенню тактико-технічних характеристик системи керування вогнем, а також збільшенню вогневих можливостей зенітної самохідної установки.

Річ у тім, що початково «Шилка» була обладнана радіолокаційною станцією 1РЛ33М, яка могла супроводжувати лише одну повітряну ціль. Тож вирішили замінити її на багатофункціональну РЛС із цифровою антенною решіткою. У результаті з’явилася можливість визначати в секторі спостереження усі наземні та повітряні цілі, але вже за трьома координатами та радіальною швидкістю.

Зважаючи на те, що інформація про зміни у «поведінці» повітряної цілі миттєво оновлюється на екрані, оператор може не лише їх ідентифікувати, а й відслідковувати їхній маневр. Це важливо, адже дозволяє збільшити імовірність ураження під час здійснення пострілу на упередження. У разі необхідності це дає змогу оперативно скоректувати ведення вогню.

Довідка

Зенітну самохідну установку ЗСУ-23-4 «Шилка» почали масово виготовляти ще 1964 року. Вона призначена для протиповітряного захисту наземних військ, знищення повітряних цілей, що летять зі швидкістю до 450 м/с, на відстанях до 2500 метрів та висотах до 1500 метрів, а також наземних (надводних) цілей на відстані до 2000 метрів із місця, з короткої зупинки і під час руху.

У Збройних Силах України до весни 2014 року переважна більшість цих зенітних самохідних установок перебувала на базах зберігання. На озброєнні вони були лише в складі дивізіону 36-ї бригади берегової оборони. А з початком бойових дій у районі проведення АТО «Шилку» повернули до строю.

Ще однією новацією можна вважати обладнання «Шилки» сучасною оптико-локаційною системою. Вона здатна виявляти цілі на відстані до 12 кілометрів та має дальність автоматичного супроводу до 10 кілометрів. Переваги цієї системи й в тому, що модернізована «Шилка» може працювати в пасивному режимі, залишаючись невидимою для засобів РЕБ противника.

Беззаперечною перевагою можна вважати і збільшення бойових можливостей нашої модернізованої зенітної самохідної установки завдяки встановленню ракетного каналу. Тобто з’явилася можливість вражати повітряні цілі, окрім наявного зенітного озброєння, застосовуючи керовані ракети типу «Ігла».

Сергій ВОРОНКОВ

Поделиться:
Загрузка...