Закупівлю Резніковим їжі для солдат за завищеними цінами висвітлили, зокрема: The Economist, The New York Times, The Guardian, Le Monde, AFP, The Independent, Reuters, POLITICO, Le Figaro, BBC, Sddeutsche Zeitung, Die Zeit і багато інших західних медіа. Наступний скандал розійдеться ще ширше.
Про це повідомив голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.
«Підібʼємо проміжні підсумки першого публічного корупційного скандалу Міноборони. Першого, але вже очевидно, що не останнього. Проміжних — бо ця історія лише почалася.
Якби Резніков визнав проблему і одразу звільни профільного заступника, скандал було би вичерпано. Натомість міністр продовжує захищати очевидну схему, розповідаючи про «технічну помилку» в ціні яєць.
Щоправда під тиском доказів (наприклад, втричі менших цін в аналогічних закупках ДПСУ) міністр таки змушений визнавати, що «технічних помилок» в цінах було значно більше (наприклад, в картоплі, капусті, буряку, курятині і т.д.).
До речі, доказів того, що завищені ціни було виправлено, Резніков НЕ надав ані журналістам, ані депутатам.
Але і це ще не все. Знаєте, яким чином міністр оборони вирішив погасити цей і уникнути наступних скандалів? Тримайтеся.
Відомство Резніков вирішила тупо сховати ціни на продукти харчування в усіх доступних контрактах! Я не жартую.
Міноборони збирається перейти на закупівлю якихось «раціонів». Тобто взагалі прибрати з контрактів ціну продуктів. Інформацію про ціни заберуть навіть з видаткових накладних на рівні військових частин.
Останнє Резніков робить, щоб через ці накладні 1) ми знову не засвітили корупційну маржу Міноборони 2) не дратувати цінами військових.
Нижче перелік ключових західних медіа, які висвітлювали цей корупційний скандал. Наступний скандал розійдеться ще ширше.
Отже, закупівлю Резніковим їжі для солдат за завищеними цінами висвітлили, зокрема: The Economist, The New York Times, The Guardian, Le Monde, AFP, The Independent, Reuters, POLITICO, Le Figaro, BBC, Süddeutsche Zeitung, Die Zeit і багато інших західних медіа», — розповів Шабунін.
Визначна подія в історії України. США приступили до впорядкування дій української влади, яка виявила свою неспроможність самостійно керувати ресурсами держави в умовах війни.
Тепер витрати американських коштів офісом президента та урядом беруть під контроль спеціальні інституції США. На роботу правоохорнної та судової системи США не покладаються, і створюють свою інспекцію, а враховуючи, що США фінансує в цілому увесь державний бюджет, то контролювати будуть майже все. І саме створення генеральної інспекції призвело до цілої низки кримінальних справ, відставок та звільнень серед Слуг народу. Це гарний сигнал, сподіваюсь, що американці створять і структуру по аналізу дій і по розробці оборонної стратегії, бо важко дивитись на цей безлад та хаос у владі, яка не спроможна визначити пріорітети оборонного планування, та створити дієві інструменти реалізації оборонної політики. Нам так само потрібен американський офіс, який би досліджував наші рішення у сфері оборони та допомогав ухваленню професійних рішень.
До речі, згадав, що діючий заступник голови офісу президент Олег Татаров, підозрюваний у справі по крадіжці квартир Нацгвардії, виступав публічно проти «зовнішнього управління» Україною. Цікаво, що він скаже зараз, і скільки він там ще буде займати посаду?

Як там казав наш величний лідер? В Україні вже немає корупції, усі корупціонери втекли?
США створили інститут моніторингу та розслідування незаконних дій шахраїв і корупціонерів, які використовують допомогу американського народу Україні під час повномасштабного вторгнення Росії.
.
Такого, друзі, ще не було. Американці не надто великі чистоплюї й коли це їм треба, заплющують очі і на диктатуру, і на розкрадання, і на зловживання влади країн, яким надають допомогу. Як колись підтримували домініканського диктатора Трухільйо, нікарагуанського Сомосу, південнокорейських Пак Чон Хі, Чон Ду Хвана та Ро Де У. Наприклад, Чон Ду Хван вкрав з бюджету країни 370 мільйонів доларів. Нагадаю, що США надавали Південній Кореї широку економічну та фінансову допомогу, але на подібні кроки, як щодо Украни не йшли.
.
Щоб ви розуміли, як «нові обличчя» насторожили США щодо масштабів крадіжок. До цього інституту моніторингу крім 17 розвідувальних організацій увійшли: представники Міністерства оборони, Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку, Агентства аудиту оборонних контрактів, Міністерства сільського господарства, Міністерства торгівлі, Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб, Міністерства внутрішньої безпеки, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів, Експортно-імпортного банку США, Міжнародної фінансової корпорації розвитку, Управління звітності уряду, Агентства аудиту, Армійського ревізійного агентства, Морської аудиторської служби.
Такий ось у нас прогрес в плані корупції та крадіжок.
Як же ж мені за державу образливо. Це ж ганьба на увесь світ…