Міноборони припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки

238

Міністерство оборони України припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки на ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова”.

Про це йдеться у пресрелізі Укроборонпрому

Офіційної аргументації припинення фінансування не повідомляється.

Як відомо ДП “ХКБМ ім. О. Морозова” займається розробкою низки перспективних зразків броенетехніки для українського війська, серед яких зокрема зразки про які ми повідомляли:

  • бойової машини піхоти БМП-У
  • 120-мм міномету на базі БТР-4

Перспективна бойова машина піхоти БМП-У

Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства, – йдеться у повідомленні прес-служби Укроборонпрому

Також у прес-релізі згадали про глибоку модернізацію одного з основних танків українського війська, яка мала докорінно підвищити ефективність бойової машини. Найімовірніше мова йде про танки Т-64, розробкою яких і проводило ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова”.

Окрім цього Міністерством оборони припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод”, яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки “71”, виробляти необхідну кількість корпусів.

Через відсутність необхідних коштів підприємство переводять на дводенний робочий тиждень

“ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова” вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень. Причина цього – низка рішень Міноборони України, які створюють умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України”, – йдеться у повідомленні прес-служби Укроборонпрому

Нагадаємо, що відповідно до державного оборонного замовлення у 2017-у році Міністерство оборони України підписало з ДП “Київський бронетанковий завод” угоду про постачання для Збройних Сил України 20 БТР-3ДА, які не були поставлені через збільшення вартості бронетранспортерів ніж передбачалось спочатку.

Поделиться:
Загрузка...