Ми, українці, трішки мазохісти

175

От є поразка під Крутами, 300 загиблих. І майже забули, як за пару тижнів після того накостиляли 5000 пітерським матросам (до 3000 убитих).

У нападі банд Муравйова на Україну, крім трагедії, була ще й значна перемога власне української зброї. Це була зброя колишніх селян і солдатів — Українського вільного козацтва.

Загони Звенигородського коша вільного козацтва розбили приблизно 5-тисячний загін більшовиків під час їхнього наступу Правобережною Україною біля станції Бобринська (нині станція ім.Т. Шевченка на Черкащині).

Цитую Телеграму штабу Звенигородського коша Вільного козацтва Військовому міністру УНР:
«В ніч з 21 на 22 (лютого) отрядом вільного козацтва Звенигородщини був даний бій більшовикам на ст. Бобринські. Більшовики зовсім розбиті і переслідуються отрядом в напрямку ст. Знаменка. Станція Бобринська згоріла і зараз в наших руках. Взято в бою 3 гармати, один бронеавтомобіль з кулеметом, цілком справні, полонені, багато зброї, патронів і всякого військововго майна».

Муравйов на сторінках газети «Правда» щедро плював жовчу за цю перемогу в українських повстанців, а через півроку його стратили самі більшовики. Як Болотова, Бетмена, Мозгового, Дрьомова, Батю і т.д. Думаю, якби росіяни хоч трохи знали історію, знайти дурних в «русскій мір» було б важко.

На фото — З’їзд Вільного козацтва в Чигирині, 1917 р.

Поделиться:
Загрузка...