Ми бідні, бо до нас не приходять інвестори

215
Президент Естонії сказала, що не радить своїм бізнесменам вкладати в Україну. Бо в нас немає верховенства права.

Президент Естонії сказала, що нам ще років 20 чекати, поки ми будемо готові подати заявку на вступ в ЄС.
І заговорили ображені голоси. Кажуть, що ЄС нас несправедливо недооцінює.
От біда. Ми так добре співаємо, а нас не люблять. Таке кіно знімаємо, і тільки несправедлива недооцінка з боку американських кіноакадеміків заважає нам отримати Оскар. Спілберг, чортів ти син, де наш Оскар, ми тебе питаємо? Чого ти нас постійно засуджуєш?
У Києві така смачна кава і так смачно (жодного сарказму, таки смачна кава і найкращі ресторани), а кредитний рейтинг на рівні африканський країн. Як так можна? Вони ж там, африканці, а ми ж тут, споконвічні українці, європейці. Давайте нам дешеві гроші, а не оце все.
Знову нас образили. От не бачать нас, які ми чудові. Не вірять. Недооцінюють.
Отакі от ми невизнані генії. Нам всі винні. Нас недооцінюють. От точно інфантильний підліток, ображений на весь світ. І дарма, що вже 30 років. Все рівно суцільна інфантильність. Нас постійно ображають. Засуджують. Не бачать нашої геніальності.
Але питання в тому, що якраз то ми себе не можемо оцінити об’єктивно. Це неможливо. І об’єктивна оцінка у дзеркала. У стороннього глядача. Вони, глядачі, завжди праві. Як клієнти завжди праві. Завжди. І якщо ви відкрили кав’ярню, а вашу каву ніхто не купує, то не треба скиглити, треба зрозуміти, чого у сусіда, поляка, через дорогу, купують, а вас цураються. Бо є завжди причина. Ба більше, пані Президент і цю причину називає. Каже, що нема у нас верховенства права. Але хто ж з українців те верховенство права бачив? Хто у нього повірить?
Явно ж просто нас не люблять і чіпляються ось тим клятим верховенством права. Це просто привід….
І забувають, що найкраща оцінка — це оцінка грошима. Бо люди із грошима завжди шукають можливість заробити. І якщо б вони бачили в Україні таку можливість, то заробили б. Вже б ліктями один одного відштовхували. Бо де є недооцінка, там є можливість. Недооцінка означає, що щось дешеве, а скоро стане дорогим. І що? Штовхаються? Біжать? Ні? То може треба подумати, чому?
Чому в нас кредитний рейтинг на рівні африканської країни? Чорт, то може нам не довіряють? А чого це? Ми ж так добре співаємо. І знову тут вилазить наша неповага до закону. Знову вилазить відсутність верховенства права. Знову вилазить те, що ми воліли б не повертати борги. І нам не дають в борг дешево. І знову-таки, гроші завжди об’єктивні. І люди з грошима завжди шукають можливості. Але не бачать вони у нас тієї можливості. Не вважають, що ми недооцінені. Бо якщо б були такі, то вже б побігли скуповувати українські борги, які мають вирости в ціні, бо це ж борги супер-пупер надійної країни і лише випадково їх оцінюють гірше Узбекістана (і це також не жарт).
Тому не треба шукати приємну зраду, яка звільнить нас від відповідальності за власну бідність. Ми бідні, бо до нас не приходять інвестори. Бо тих, хто приходив, ми кидали. Разом з суддями, прокурорами, депутатами. І поки вони не відчують, що тут безпечно, ніхто не прийде. Якісь залітні шукачі пригод будуть, бо в світі ну дуже багато грошей зараз, але не більше. І чим скоріше ми усвідомимо, що президент Естонії просто вголос сказала правду, тим скоріше ми будемо лікувати хворобу, а не будемо від неї відмахуватись.
А про 20 років до вступу в ЄС, то це ще, чесно кажучи, оптимістична оцінка. І це також правда. І всі про це знають. Просто вголос сказати ніяково.

Sergey Fursa

Написал статью о том, что когда президент Эстонии Керсти Кальюлайд говорит нам правду, что мы не выполняем условия для вступления в ЕС и у нас нет правосудия, но есть коррумпированные суды, то нам надо не обижаться на неё, а менять ситуацию в лучшую сторону. Большинство людей в комментарииях согласились с тем, что все так и есть. Но потом пришли фанатики Зе, боты Банковой и позитивные блогеры. Они завели традиционную песню о том, что все беды из-за предыдущей власти. Тогда я им напомнил о том, что при предыдущей власти Эстония меня наградила орденом, а Евросоюз дал Украине безвиз. И каждый из нас получил это за достижения. Но чего сегодня добились Зеленский, Ермак, Шмыгаль и Арахамия? Их усилия привели к заявлению о том, что президент Эстонии не рекомендует инвестировать эстонцам в Украину. Хотя, ещё в апреле прошлого года она была иного мнения. И этого добились вместе Зеленский с Ермаком, Шмыгалем и Арахамией чуть больше чем за год. Могут же, когда хотят. Талантливые чертяки!
.
А только что я прочитал слова ещё одного назначенца Зеленского — вице-премьер по вопросам европейской, евроатлантической интеграции Ольга Стефанишиной, которая считает, что заявление президента Эстонии Керсти Кальюлайд о 20 годах работы, необходимых Украине для вступления в ЕС — это попытка объяснить неготовность Евросоюза к расширению неготовностью самой Украины к членству.
.
Я ещё не видел более тупой попытки от власти оправдать свою бездарную деятельность и сказать, что это ЕС просто не готов нас принять. И то, что это сказала Стефанишина огорчает меня ещё больше. Ведь она хорошо понимает, что сказанное Керсти Кальюлайд абсолютно верно, но вынуждена оправдывать то, что оправдывать не стоит. Как там у Мартина звучало в «Игре престолов»? What Is Dead May Never Die! То, что мертво, умереть не может. С реформам судебной реформы все так же.
.
Да, Евросоюз не готов нас принять такими, какие мы сейчас — с тотальной коррупцией, с саботажем реформ новых и попыткой убить реформы старые, с насильниками и наркоманами Зеленского в ВР, с судьями, которые принимают решение по звонку из ОП, с заместителями Главы СБУ, которые заказывают убийство друг друга, с ДБР и Генпрокуротурой, которыми управляет не закон, а президент, с олигархами и с инфантильными избирателями. И глупо обвинять ЕС в том, что нас не готовы принять, если мы сами не готовы от всего этого избавиться. Если я пригласил в гости человека, а от него несёт, как от выгребной ямы, то я порекомендую ему сначала помыться прежде чем идти ко мне. Если он не захочет мыться, то я его в дом не пущу. И он будет глупо выглядеть, если скажет, что я просто ищу отговорку, чтоб его не пускать. Так же глупо, как выглядит сегодня украинская власть, которую прямо ткнули в то, что она хочет в ЕС, но не хочет работать для этого.
На этих двух скринах, которые я приложил к своему тексту видно, чего добился Зеленский за последний год. И похоже, что это не последнее пробитие дна.
Поделиться:
Загрузка...