Зеленський заявив, що не пішов би на вибори після закінчення війни. Якщо війна триватиме- він не може втекти, кинути країну і піде на вибори.
Також він вважає, що війна зараз на останній, найважчій стадії, й невідомо, коли закінчиться.
Війна триває 10 років. Якщо в 14-15 вдалося локалізувати бойові дії і не допустити повномасштабного вторгнення, зараз не видно кінця- краю гарячій фазі.
Влада так високо підняла температуру очікувань перемоги , що їй буде важко відкатувати назад про «каву в Криму».
В Путіна ж немає жодних підстав згортати агресію. РФ перебудувала економіку на військові рейки, пристосувалася до санкцій і навчилася їх обходити.
Пропаганда так промила мізки росіянам, що вони не задаються питаннями своїх втрат і далі підтримують вбивства українців. Й це страшний приклад, що в авторитарній країні робить з населенням пропаганда. А Україна — рухається цим же шляхом марафону….
Путін ставить на втому світу, тягне до виборів в Європарламенті і США, в надії на приход популістів, які згорнуть підтримку України.
Тому війна, на жаль- надовго. Не на 2-3 тижні чи місяці.
Схоже, на Банковій всерйоз обдумують сценарій виборів наступного травня, паралельних, парламентських і президентських.
В умовах суцільного марафону і цензури, відсутності політичного плюралізму, фактичної неможливості участі в них військових, їх розглядають як переобрання , а не вибори. В бюджет на наступний рік на марафон і серіали закладають рекордні суми.
Те, що це поляризує країну — нікого не цікавить.
Замість обʼєднувати країну навколо ЗСУ, налаштовувати на важку боротьбу до перемоги, формувати уряд національної єдності з професійних людей і працювати над стратегією перемоги, марять виборами .

Френсіс Фукуяма:
«Небезпека полягає в тому, що, коли створити потужну державу, здатну вести війни і перемагати в них, і не стримувати її в майбутньому, після закінчення війни, вона може почати використовувати свою владу проти власного народу. Тому вам потрібна опозиція та міцна правова структура, яка гарантуватиме, що майбутні лідери не використають цю потужну силу в деструктивний спосіб…»
Пан Фукуяма зараз, під час війни, доволі активно виступає в світі на підтримку України, тому так само, як і багато світових лідерів, дещо обмежений у висловлюваннях. Бо правдивіше було б сказати, що саме зараз, користуючись воєнним станом, саме ця влада руйнує інституції й творить диктатуру. І за таких умов перемога стає все сумнівнішою…
До Фукуями в нас багато людей ставляться неоднозначно. Мають право. Але він авторитетний у світі й озвучує багато серйозних думок. Часом вони бувають пророчими. Просто нагадаю фразу, про яку всі забули:
«Зростання популізму в Україні загрожує безпеці Європи».
Не абсолютно дослівно, з пам’яті, можливо, «майбутньому Європи». То сказав він це якраз на стрті президентської кампанії 2019 року. Як у воду дивився. Проголосували за примітивного й тупого проросійського популіста, а потім ще за цілу шайку таких самих пустобрехів. На свою країну накликали страшну біду. Але й Європа через цю війну переживає складні часи. Безвідповідальність отієї маси «Хоть паржом, хуже нє будєт, аби нє Парашєнка…» несе горе всім. Іноді треба прислухатися до закликів розуму. І не лише від Фукуями, але й від тих, хто пробує напоумити поряд.
Тарас Чорновіл
