Зранку вся стрічка знов у обговоренні виборів.
Ніби «на весну 2025, інфа сотка». Он уже і ЦВК (добре, хоч не ТЦК) заходилась інвентаризувати дільниці…
Таке враження, що, оскільки новини з Курську втратили «вау-ефект», а ситуація на Донбасі не покращується — нам пропонують для перегляду чергову серію.
Дуже подібно до попередніх сезонів подачі цього сюжету. Памʼятаєте, вибори «точно» мали відбутися навесні 2023? А потім — 2024. І от тепер — 2025.
Тему вкинуто під хайп і срач. А між тим серйозна розмова на тему виборів передбачає ухвалення доленосних рішень.
Закон про правовий режим воєнного стану чітко забороняє проводити під час такого стану будь-які вибори. І референдуми, до речі, також.
Теоретично, із ситуації є кілька виходів.
Перший варіант — змінити цей закон.
Але це не дозволить провести парламентські вибори — там конституційна заборона.
Та й під дозвіл інших виборів голоси буде зібрати проблемно — коли в опитуваннях 3/4 українців чітко кажуть, що вони за вибори лише _після війни_.
Другий варіант — скасувати/припинити воєнний стан. Але зараз на нього заведено стільки правових механізмів, що раптове скасування викличе управлінський хаос. Та такий, що ініціатори підпадуть відразу під низку статей Кримінального кодексу. А скасування військового стану ще й заборону на протести скасує… Тому виходити з воєнного стану доведеться вдумливо — особливо в управлінській частині (права людини відновити якраз не проблема).
Тож залишається третій варіант. Щоб провести вибори навесні 2025, війну треба завершити восени 2024.
І що, є до цього якісь передумови?
Влада до чогось готується?
Нам чогось не розповідають?..

В рамках відбілювання «шашликів» позитивна пропаганда час від часу вкидає тезу, що «Україні не надали ПДЧ в 2008, тому все закінчилось війною» (с)
Ну добре, уявіть собі, що в 2008 (попри спротив кротів в парламенті і Уряді та байдужість населення) нам дали запрошення чи навіть одразу прийняли до НАТО… і тут же внаслідок виборів 2010 року — у нас Міністром оборони і головою СБУ стають громадяни РФ.
От як на це мали відреагувати в НАТО? Благати українців — «не обирайте собі агентуру, будь ласочка, ви ж в НАТО!», чи шо?
Ця динаміка зберіглася.і потім, коли вже після окупації Криму та частини Донбасу — у нас в парламенті спокійно завелись Деркачі з.Рабіновічами (а Бойки так і досі в коаліції), дружина голови СБУ мала російський паспорт, навіть радником цілої ОП треба було призначити брата ГРУшніка ГШ РФ.
Яких ще болєє лудших нових ліц наступного разу підсунуть з Лубянкі, знає тільки премилостивий Господь.
Тому країни НАТО якраз можна зрозуміти, а от як можна раз по раз добровільно ставити собі на шию московський сапог, і потім звинувачувати в цьому умовного Байдена — розумінню не підлягає.