Конституційний Суд заблокував призначення керівних кадрів органів влади

111

Конституційний Суд заблокував призначення керівних кадрів органів влади своїм рішенням про позбавлення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади.

Це стосується і переможців місцевих виборів, повідомили на сторінці НАЗК у Facebook.

«Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів«, — йдеться в повідомленні.

У НАЗК нагадали, що призначення кандидатів на посади голів обласних, районних рад і їхніх заступників можливе лише після проходження ними спецперевірок.

«Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату», — зазначив голова НАЗК.

Нагадаємо, що 27 жовтня КС визнав неконституційними низку положень антикорупційного законодавства. На закритому засіданні скасовано статтю 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), а також ухвалено рішення щодо норми про незаконне збагачення, електронне декларування, повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідне рішення ухвалене за поданням 47 народних депутатів фракції «ОПЗЖ» від 4 серпня про конституційність окремих положень закону «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та інших пов’язаних із ними законів України.

Представник президента України в КСУ, народний депутат (фракція «Слуга народу») Федір Веніславський вважає, що рішення КСУ було ухвалене з порушенням регламенту і має ознаки конфлікту інтересів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил.

Національне агентство з питань запобігання корупції вважає, що КС скасував статтю Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування «через власні інтереси». НАЗК виявило ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів Конституційного Суду — Ірини Завгородньої та Сергія Головатого. Ці судді голосували за скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

28 жовтня Конституційний Суд України оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними ряд положень закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.

Зокрема Конституційний Суд повністю скасував п. 8 ст. 11, який визначав наступне повноваження НАЗК: «здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій суб’єктів декларування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя суб’єктів декларування».

Тобто електронне декларування в Україні з 28 жовтня фактично ліквідоване. Учора з 19-ї години Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій про доходи на виконання ухвали КС.

P.S. В любой схеме подрыва любой реформы, поддержанной Западом в Украине, заложено участие России.

Глава Конституционного суда Тупицкий, назначенный президентом Януковичем по согласованию с замглавы АП Портновым, в 2018-м купил землю в оккупированном Россией Крыму, и не внес сделку в электронную декларацию — и Конституционный суд отменил электронную декларацию и признал неконституционным назначение директора НАБУ. Тупицкий в КС — 7 лет. Обнаружили сделку спустя два года — журналисты, а не СБУ.
Глава Окружного административного суда Вовк, назначенный президентом Януковичем по согласованию с замглавы АП Портновым, тесно связан с пророссийской партией ОПЗЖ, получил подозрение от НАБУ — и Окружной админсуд обязывает органы власти обеспечить увольнение директора НАБУ. Вовк глава ОАСК — 10 лет. Был полезен властям до Майдана, после Майдана и сейчас, и никто ему ничего не делает.
27 октября глава Офиса президента Андрей Ермак отвечает в интервью на вопрос о причинах назначения заместителем главы ОП адвоката Портнова Олега Татарова, активного противника Майдана в ходе революции:
«Мы проверяем каждого кандидата. Я не нашел ничего такого, что заставило бы меня усомниться в этом решении».
В этом же интервью Ермак лжет, что операции по задержанию «вагнеровцев» не было, и что я придумал эту историю — хотя ранее СБУ в суде подтвердила, что документы о проведении операции в СМИ — подлинные, и открыто дело об утечке информации об операции. И я был на допросе в ДБР по факту утечки информации, и рассказал, как получил подтверждение факта спецоперации от участников — начальника ГУР МО и внештатного сотрудника ГУР МО.
Начальником комитета по разведке при президенте Украины в июне назначен Руслан Демченко — при президенте Януковиче он был первым заместителем министра иностранных дел, и был организатором позорных Харьковских соглашений 2010-го года, благодаря которым Россия смогла легко захватить Крым в 2014-м. Таким образом, пророссийский политик, тесно связанный с Москвой, контролирует всю деятельность украинских спецслужб при Зеленском.
Россия ведет гибридную войну в Украине против влияния Запада, и любой ценой наращивает влияние в органах власти. Коррупция — это идеальная вербовочная среда. А когда на высших постах назначаются, или сохраняются люди, для которых Россия — дом родной, и которые ради кресла готовы угождать любой новой власти, это неизбежно заканчивается предательством.

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що рішення певних органів державної влади носять антидержавний характер. І це є загрозою національній безпеці України.

«Важаю, що їх [органів держвлади] окремі дії несуть загрозу національній безпеці України», — написав Данілов у Facebook.

Проте він не уточнив, про яке саме рішення йде мова.

Поделиться:
Загрузка...