Командувач Об’єднаних сухопутних військ США в Європі генерал Фредерік Бен Ходжес зустрівся з українськими офіцерами

214

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського із лекцією виступив Командувач Об’єднаних сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес.

Досвідчений військовий поділився з українськими офіцерами особистим досвідом, мудрістю й хитрощами воєнних стратегій. Під час виступу командувач показав присутнім відео про сучасні американські сухопутні війська в Європі, а також розповів про їх завдання.

Ми багато працюємо над тим, щоб зупинити Росію від скоєння фатальної помилки. Стримування — дуже дорогий процес, але ще більш затратним є ведення війни. Тому Америка докладає чимало зусиль, щоб доставити військову техніку в Європу. Ми нарощуємо наші потужності, щоб у росіян навіть не виникла думка про можливий напад. Проте, якщо так станеться і Росія здійснить фатальну помилку, у нас є ресурси для відповіді — Північноатлантичний альянс має тактичні групу, а також групу, яка перебуває у високому ступені готовності для надання відсічі, — підкреслив командувач Об’єднаних Сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес.

Звертаючись до слухачів університету, американський генерал зауважив, що для стримування потрібні насамперед сили та засоби. Крім того, необхідно швидко реагувати на ситуацію і вміти протягом короткого часу перемістити техніку й особовий склад. Важливим аспектом є здатність співпраці військовослужбовців з різних країн, тому фахівці НАТО активно проводять тренування, у тому числі з українськими військовими на взаємосумісність. Разом з тим, Фредерік Ходжес зазначив, що бойовий досвід захисників України американські фахівці враховують у навчальних доктринах.

— Я дуже пишаюся тим, як українці захищають свою країну. Ваші військові мужні і їх важко подолати. Особисто я ніколи не був під вогнем російської артилерії, не відчував напад ракет, однак впевнений, що більшість із присутніх відчули це на собі, тому для нас дуже корисно дізнатися про ваш досвід. Крім того, коли ми побачили українські танки, на які поставлені системи динамічного захисту, то зробили висновок, що такі потрібні й нам, — підкреслив генерал-лейтенант.

Враховуючи, що невдовзі в університеті відбудеться випуск слухачів — майбутніх командирів, командувач Об’єднаних сухопутних військ США в Європі наголосив, що найбільшим ресурсом у ситуації, що склалася в Україні, є просування у війська молодих командирів, які готові брати на себе відповідальність і мають нестандартне мислення, щоб приймати рішення у відповідальні моменти.

mil.gov.ua

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...