Карантин стане ширмою дерибану державних коштів

45

Щонайменше від п’яти людей отримала посилання на заяву Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради про те, що сьогодні Міністерство фінансів внесе зміни у державний бюджет, урізавши фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорт і залишивши лише видатки на утримання (зарплатню).

Без фінансування залишаться: Інститут книги – 150 млн грн, Український культурний фонд – 500 млн грн, а також Держкіно – 750 млн грн та туризм – 240 млн грн.

Кожному зі своїх френдів я відповіла одним словом: очікувано.
Якщо у когось лишалися сумніви, що карантин стане ширмою, якою прикриють наймасштабніший у Україні дерибан державний коштів та руйнування основ нашої незалежності – то тепер такі сумніви мали зникнути.

Вони прогнозовано почали з культури. Не вийшло протягти скасування закону про мову і заблокувати квоти на україномовний контент – вони пішли іншим, більш відвертим шляхом. Припинити державну підтримку українського книговидання, кіно, музики.
Я там думаю, потрібно приготуватися Академії наук.
І Збройним силам України.

Уже не стоїть питання про те, як донести до Зеленського цінність національної освіти, науки, культури, як пояснити йому роль армії у воюючій країні.
Тому що відповідь на всі ці питання одна: НІЯК.
Велика чорна діра у голові Вови у принципі не сприймає абстрактних понять. Ну тобто гривну він розуміє, десять гривень розуміє, сто розуміє. А от мільярд гривень він розуміє як «ого скільки, куди ж я його діну?»

Книжку він розуміє, якщо потрібно ніжку столу підперти. А от коли на Книжковому арсеналі – заходиш, а там їх тисячі, та ще й без картинок. Який смисл фінансувати нові видання, коли старих прочитати «всієї жизні не хватить»?

Публічно функції глави держави виконує генератор випадкових слів. Непублічно – агенти російського впливу, яким поставлена задача у максимально короткі терміни демонтувати Україну. От вони і луплять по всьому, що може конкурувати з росією або потенційно укріплювати українців.

Я не знаю, чи ми вийдемо з цього «карантину», і що нас чекатиме на виході.
Але користуючись нагодою, переказую велике вітання письменникам, журналістам, режисерам і продюсерам, а також окремим рядком – культурним, благодійним та мистецьким фондам, які не вийшли разом із нами битися проти Зеленського у рік, коли іще можна було щось змінити.
Вітаю друкарні, які відмовлялися друкувати наші листівки та агітаційні матеріали.
Вітаю Спілку письменників України, яка учора заборонила грітися у своєму холі учасникам акції протесту під Офісом президента.
Вітаю усіх вас, мої дорогі білі пальта. Ви не плачте, іще не все втрачено.
Он зараз служби доставки нових кур’єрів набирають, так що не пропадете.

Тамара Горіха Зерня

P.S. 

Уряд вирішив урізати ВСЕ фінансування на КІНО, Український культурной фонд та інститут книги.

А це 750 млн грн Держкіно, 500 млн грн культурного фонду та 150 млн на українську книгу. Тобто в Україні, згідно з цим проектом рішення не буде НІ фільмів та серіалів, НІ української книги, ні культури.

Крім того, планують забрати кошти на реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики — на суму понад 500 млн. грн.

Тобто культури в Україні просто може не стати. Йде повна ліквідація всього українського і знову ж таки влала робить це прикриваючись коронавірусом.

Це пряме МАРОДЕРСТВО. Знущання над українською мовою, культурою, історичною спадщиною. Це знищення української книги та періодики. Це повний та незворотній рух до «русского міра».

Андрій Смолій

Це заголовок статті однієї з найбільших французьких газет «Le Figaro» за 22 березня.
«Київ визнав сепаратистів з Донбасу стороною конфлікту», а далі «Український президент під тиском Росії, погодився на переговори на одному рівні з військовими групами на сході країни».

Розумієте, до якого жаху призволить політика Зеленського та його офісу? До того, що весь світ відмовиться від Украіни. До того, що всі будуть вважати що у нас не війна з Росією, а «внутрішній конфлікт».

І ще одне: всі добре розуміють: це рішення Зеленського. Не «людей» на переговорах, а особисто Зеленського.

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...