Із 2019 року вся розвідувальна робота щодо ОРДЛО зупинена, – розвідник

211

Зі структури Служби безпеки України звільнили керівництво розвідувального розділу, який розслідував агентурну діяльність Росії у тимчасово окупованому Донецьку. Наразі робота в цьому напрямі зупинена.

Про це розповів український розвідник, полковник запасу ЗСУ Роман Червінський в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» у п’ятницю, 3 грудня. Він керував спецоперацією із затримання фігуранта справи про аварію малайзійського літака Boeing 777, колишнього начальника «бригади протиповітряної оборони ДНР» Володимира Цемаха.

«Структура розділу працювала так: кожен підрозділ відповідав за свій напрям. Цей напрям керувався відділом, який відповідав за Донецьк. Його керівництво звільнено: керівника змусили звільнитися, заступник перевівся. Робота не здійснюється. Усе зупинено. Ми не розуміємо, чому», – сказав Червінський.

Роман Червінський в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера"

Самого Червінського звільнили після спецоперації із затримання Цемаха. Розвідник припустив, що це зробили за наказом російського президента Володимира Путіна, який нібито вимагав передати Цемаха Росії в обмін на українських моряків.

«Три місяці я намагався отримати доступ до керівництва СБУ з метою з’ясувати причину мого відсторонення від посади, від керівництва підрозділом, який протягом 5 років був ключовим у структурі СБУ. Він керував усією протидією агентурної діяльності на території України, яка насувалася з Росії через окуповані Донецьк і Луганськ. Звільнення відбулося після найбільш успішної спецоперації в Україні. Це дивує», – зазначив розвідник.

Роман Червінський в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера"

Журналіст Юрій Бутусов зі свого боку додав, що після звільнення офіцерів із донецького підрозділу, на цій території не знищили жодного з ватажків терористів.

«Під час його керівництва (Червінського. – Ред.) було знищено таких ватажків «ДНР», як Захарченко, Моторола, Гіві. Після того, як відсторонили цих офіцерів, із кінця 2019 року жоден терорист на окупованих територіях не був знищений. Перестали відбуватися усі події. Жодного терориста не вивезли в Україну», – сказав Бутусов.

Журналіст додав, що нині розвідники змушені вперше розсекретити свої особи, бо надії на владу більше немає.

«У цьому найбільша небезпека: не працює закон і відсутня відповідальність влади, у влади немає поваги до тих людей, які захищають країну», – додав він.

Ольга Ліпич

P.S.
Розвідники Семенюк і Червінський, які керували захопленням Цемаха, а потім захопленням вагнерівців, правильно заявили у Шустера: операція вже успішна, бо трансформувалася у виявлення зрадників в офісі Президента.
Зеленський з пособниками дають неправдиві свідчення і поводять себе, як злочинці. Вони протирічать не тільки одне одному, вони протирічать навіть самим собі. Приклад: Єрмак 18 вересня 2020 року в інтерв’ю ручному на той момент Шустеру заявив три речі:
1) Операція — детективна вигадка від початку до кінця,
2) ніякої зустрічі в Офісі Президента не було,
3) це насправді не наша, а операція ФСБ з метою повалити Лукашенка.
А вже через рік три дні тому в інтерв’ю ручному РБК заявив протилежне:
1) операція українських спецслужб у якомусь вигляді все-таки відбувалася,
2) зустріч в Офісі Президента з Бурбою, про яку казав Бурба, відбувалася. Бурба на фінальній стадії операції намагався «отримати від мене відповіді на якісь питання»,
3) але ніяких вказівок ні Зеленський, ні Єрмак Бурбі не надав.
Як може одна людина з різницею в рік настільки міняти свідчення?
Тому тут важливий вже інший момент: керівництво України поводить себе, як злочинці. А той, хто поводить себе, як злочинець, частіше за все і є злочинець.
Наші розвідники — еліта. Завдяки їм, як суспільство ми можемо пишатися: ми здатні на таке, на що не здатна жодна спецслужба світу. Та завдячуючи наросту на тілі України у вигляді Зеленського і тих, хто привів його до влади, і хто зараз боїться, що разом із Зеленським згадають і їх, робота найкращих з українців вкрадена. Її вкрали ось ці негідники.
Українці — працювали, ці негідники — крали. Не було б негідників — ми б пишалися перемогами. Дуже просто. Навіть примітивно просто.
Але це так.
Джон Сміт
Вчора на шоу Шустера був керівник операцій по вивезенню Цемаха з «днр» в Київ. Це була блискуча операція, після якої і ГПУ і міжнародна слідча група отримала ключового свідка теракту російської армії проти голандського цивільного літака МН17.
Керівник управління департаменту контррозвідки Р. Червінський заявив, що пізніше Цемаха віддали РФ, а самого пана Червінського звільнили відразу після розмови Зеленського та Путіна.
Можу підтвердити 2 речі:
1. Голандська прокуратура розглядала цемаха як свідка, чий допит був «максимально важливим» (внизу- фото одного з листів голандського прокурора)
2. Як Генпрокурор я довів це до відома Президента Зеленського в присутності Богдана та Єрмака. Зеленський і Єрмак всіляко вмовляли мене організувати передачу Цемаха РФ. Я категорично відмовився. Бо саме суд по МН17 — це шлях Путіна до Гаазького трибуналу.
Через декілька днів була телефонна розмова з Президентом Зеленським. У істеричній формі він знову вимагав віддати Цемаха Путіну. Я знову відмовився.
На що Зеленський сказав, що тоді мої дні на посаді — недовгі. Я сказав: скільки їх не є, але до останнього я буду відстоювати необхідність засудження російських терористів і тільки після вироку — організації обміну.
Згадую це для того, щоб підтвердити слова полковника Червінського: « В офісі… бояться посваритися з Росією. Там не один кріт, а просто така ціла група людей: Татаров, Єрмак, Демченко»
Свідків стає все більше.

Поделиться:
Загрузка...