ІDEF-2017: Олександр Турчинов про виставку озброєнь та співпрацю з Туреччиною

208

“Україна продемонструвала на виставці озброєнь у Туреччині не лише нові зразки військової продукції, але й нову якість державно-приватного партнерства.

Коли оборонні проекти відпрацьовуються як державними, так і приватними компаніями. Це те, чого раніше не було. Сподіваюсь, що цей напрям буде активно та швидко поширюватись,” – про це заявив учора Секретар РНБО України Олександр Турчинов, відвідавши українські екcпозиції на міжнародній виставці озброєнь ІDEF-2017, що розпочалася у Cтамбулі.

Фактично йдеться про те, що, окрім державних підприємств, які входять до державного концерну “Укроборонпром”, свій потенціал на закордонному збройовому майданчику демонстрували і приватні вітчизняні оборонні підприємства. Власне, це трапляється вперше в історії України і ця ініціатива була реалізована учасниками обєднання “Ліга оборонних підприємств України”. На своїй власній експозиції приватні компанії та підприємства Ліги демонстрували макетні та натурні зразки військової техніки та оснащення, які пройшли випробування та постачаються до Збройних сил та іншіх силових відомств. Це бронетехніка, засоби індивідуального захисту, беспілотні авіаційні комплекси, засоби РЕБ – авіаційні та наземні, нові головки самонаведення для авіаційних та зенітних керованих ракет, сучасні дозиметрічни прилади, проекти модернізації авіаційної бойової техніки, системи для стрілецького озброєння, а також послуги з підготовки кадрів.

Слід віддати належне Секретарю РНБО – виробам приватних підприємств Ліги Олександр Турчинов приділив уваги не менше, ніж продукції під брендом “Укроборонпрома”. І уточнив, що саме діяльність Ліги мав на увазі, коли говорив про приклади державного та приватного партнерства: “Коли держава не пресує, не давить, не утримує монополію, а саме шукає формат ефективної співпраці. Це дуже важливо і це дуже перспективно”.

Що ж до загальних оцінок участі України у виставці ADEF-2017, то Секретар РНБО висловив їх так: “Це — одна з найбільш масштабних експозицій з часів незалежності країни і навіть на одному стенді вони не розмістились. Ви бачите стенд “Укроборонпрому” з дуже непоганими розробками бронетанкової техніки, систем динамічного захисту, стрілецької зброї. Ви бачите перспективній безпілотний комплекс “Фантом”, який може проводити розвідку у складних умовах, вистежувати цілі та знищувати їх, вивозити поранених бійців. Це унікальна техніка, яка має багато варіантів використання.

Окрім цього, це стенд нашої аерокосмічної галузі, який зробив “Укркосмос”, а також спільний з нашими арабськими колегами стенд, де представлені авіаційні розробки нашого відомого підприємства “Антонов”. Тож я вважаю, що авіація, бронетехніка, стрілецька зброя, засоби артилерії і ракетний напрямок добре представлені сьогодні на виставці. Українська зброя, яка проходить перевірку у бою, зацікавить багатьох, хто думає про надійний захист своїх країн. І я сподіваюсь, що “Укроборонпром” зможе отрмати нових партнерів як для спільного виробництва, так і для реалізації своєї продукції”.

Після цього у мене зявилась нагода запитати у Секретаря РНБОУ про інші деталі, що також тісно повязані з тематиками збройової виставки ІDEF-2017 у Стамбулі.
— Нині ми перебуваємо на території Туреччини. Як ви розцінюєте перспективи військово-технічної співпраці з цією державою. У тому числі, у галузі звязку?

— Ви знаєте, у нас дуже багато перспективних проектів з нашими турецькими друзями. Ми створили спільну групу, яка має пришвидшити виконання вже укладених проектів. У тому числі і тих, що повязані з виробництвом нових видів зброї. Більше того, у наших турецьких парнерів є багато ініціатив. Вони хочуть інвестувати в українські оборонні підприємства. Це нові масшабні проекти, ми їх обговорюємо, і я сподіваюсь, що ми перейдемо від теорії до їхньої практичної реалізації. Це стосується стратегічніх напрямків. Таких як авіація, виробництво двигунів — як авіаційних, так і танкових, а також і систем звязку. Я знаю, що турецька компанія Аселсан дуже активно працює у цій сфері.

Зараз Міністерство оборони України завершує оцінку зразків сучасних технологій звязку різного рівня. Відпрацьовуються усі питання, і я переконаний, що найближчим часом буде оголошений переможець.

— А політичні чинники ми будемо брати до уваги? Якщо країна відмовилась постачати нам безпілотну техніку у складний період нашої війни з Росією, а нині вже хоче нам радіостанції продавати, то чи будемо ми зважати на минулий досвід, аби знову не помилитись з парнерами?

— Я так розумію, що ви на Elbit натякаєте?

— Абсолютно точно…

— Для нас головне – ефективна та якісна зброя. Для нас дуже важливий ефективний та якісний звязок. Всі ці речі будуть враховуватись Міністерством оборони, коли будуть визначати переможця цієї тестової перевірки. Причому в умовах, максимально наближених до бойових. Безумовно, будуть враховуватись і такі складові, як вартість, можливість отримати кредитну підтримку. Також буде братись до уваги, наскільки ці технології протестовані з урахуванням стандартів НАТО. Тобто всі складові будуть врахововані.

— Дякую за відповідь.

Сергій Згурець, defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...