Хомчак винним в тому, що Ярослава Журавля покинули стікати кров’ю, зробив… Ярослава Журавля

156
Хомчак винним в тому, що Ярослава Журавля покинули стікати кров’ю, зробив… Ярослава Журавля.
***
*****
********зачеркнуті мати*
Вдихнули. Видихнули.
Я краще зацитую текст. Не здивуюся, якщо цей шедевр скоро видалять з Обозревателя. Після такої ницості просто хочеться помити руки…
«Була заборона на те, щоб ходити в «сіру зону». Взагалі виходити за свої позиції й лізти туди, де за шість із половиною років усе нашпиговано мінами, де все прострілюється. Цю заборону порушили Красногрудь, Журавель і ще два матроси, які стояли на спостережному посту.
Четверо перебували на спостережному посту. І ось вони вирішили піти. Ініціаторами були Краснорудь і Журавель. Вони були класними військовими, пройшли війну, все вміли і знали. І ось вони пішли імовірно в розвідку, хоча їм ніхто не давав ніяких розпоряджень. Вони порушили всі накази, які були. Якщо ви хотіли почути, що сталося, – тоді я прямо це говорю.»
***
вдихнули…
*про моральні якості генерала каже все хоча б те, що генерал не бере відповідальність на себе за солдата. Генерал перекладає відповідальність НА солдата.
*Перекладає на загиблих, які вже не зможуть йому заперечити. Мьортвиє сраму нє імут.
Вдихнули. Видихнули.
Поїхали.
Наказ «не ходити в сіру зону, не вести розвідку, не робити нічого» — класним військовим, які пройшли війну, знали що робити (с), — це окреме, дуже гарне питання. За нього, вірю, Хомчак ще буде давати відповідь. Разом із Зе.
Але за своїми посадами загиблі діяли в інтересах батальону. Вони не алкаші, що пішли в ларьок, не дезертири. Також вони не повара і не медики. Вони діяли в інтересах свого військового підрозділу, діяли в межах своїх посадових обов’язків розвідників.
Хомчак фактично звинувачує їх у сумлінній службі (підкреслено), в той час, коли сам він віддав наказ військам НЕ ВОЮВАТИ (підкреслено).
Це за гранню саме по собі. На цьому можна ставити крапку і цю істоту більше ні про що не слухати. Але.
Далі.
Хомчак оббріхує загиблих, що вони порушили наказ. Брехня. Наказ від комбата Римаренка на розвідку був. І цьому існують докази.
Далі
Розвідник пішов у розвідку, чим начебто за словами Хомчака, порушив наказ (брехня і лицемірство. Але), але потім розвідник повернувся. Розвідник повернувся і доповів командиру. А потім — вийшов у нову операцію. Так? Так, так. І ось це вже не порушення наказу. З моменту, коли Ярослав Журавель вийшов у пошукову операцію з порятунку загиблого Красногрудя, це вже бойове завдання.
І ось тут Хомчак бреше. Просто на 100% бреше. Бреше лицемірно і нахабно. В очі суспільству. Ярослав Журавель сумлінно виконував завдання, не порушував ніякі накази, навпаки намагався врятувати побратима. Генерал його оббріхує посмертно.
Далі.
Морпіх пішов у операцію з пошуків і порятунку товариша. Операцію, яка була погоджена на рівні ОБСЄ, це зараз прекрасно відомо. Ярослав отримав поранення і не зміг повернутися. Але він ще був живий! Що він живий, здатний навіть ходити сам, а значить поранення легке — бачили з безпілотника і це знав весь підрозділ.
І ось тут Хомчак перекладає відповідальність на комбата Римаренка, що це він віддав наказ не робити нічого і дочекатися, щоб Ярослав Журавель помер.
Моральний рівень такої позиції за межами.
Свою цю ницість Хомчак виставляє за благородну заботу про підлеглих.
Нехай Римаренко сам пояснює свої дії прокурору, але ваш підлеглий ось вже лежить поранений. За нього не треба клопотатися?
Просто нахабна ница брехня…
Під час боїв за Донецький аеропорт на відрізаній від основних сил позиції в Новому терміналі залишилася жменька бійців. Вони вже не могли продовжувати спротив і не могли повернутися. Та навіть тоді командування спробувало їх врятувати. Ця операція провалилася, люди, що йшли на допомогу загинули і потрапили в полон, серед них Олег Кузьміних. Але покинути своїх — гірше.
В таких ситуаціях йдуть добровольці. І в ситуації з Ярославом був цілий підрозділ морської піхоти — добровольців і два підрозділи спецназу. Хомчак не запропонував послати добровольців. Не запропонував і сам не очолив операцію добровольцем. Він дивився з безпілотника як Ярослав вмирає 4 дні, а потім його оббрехав за допомогою свого дружбана Бутусова.
Ваш Верховний Головнокомандувач розповідав на всі ефіри, що за одного розвідника, всього одного, віддав 100 беркутівців, які вбили 50 мирних людей, і готовий повторити це знову. Що ж ви за базар не відповідаєте, клоуни?
Та Хомчак бреше і тут теж. Комбат Римаренко начебто заборонив своїм підлеглим морпіхам іти рятувати побратима — ок. А хто заборонив спецназу?
У ССО свої начальники. Це окремий рід сил. Упс. Брехав і не подумав? Забороняти двум групам ССО, які були присутні на позиціях і готові були вийти на порятунок, мав їхній начальник. Більш високопоставлений начальник.
Хто?
Історія зі смертю Ярослава Журавля це 100% кримінальна справа. Це справа навіть серйозніша за загибель Іл-76 з десантниками над Луганськом. Хомчак в ній має відповідати на питання прокурора. Їх всіх треба розмотати, щоб вони видали одне одного і того найголовнішого, який все замовив — замовив вбивство морпіха Ярослава Журавля.
Зеленський з Хомчаком мали всі можливості врятувати Ярослава Журавля. Вони мали засоби і можливості організувати його порятунок. Єдина група і та з всього трьох бійців розминулася з Журавлем лише на 50 метрів.
Хомчак бреше в купі місць:
1. що не було наказу діяти.
2. що порушили наказ не діяти.
3. що загинули під час порушення наказу.
4. Що покинути Журавля — наказ тільки Римаренка.
5. Що покинути Журавля — це законний і правильний наказ.
Хомчак бреше прямо і опосердковано. Бреше цинічно, бреше нахабно. Бреше підло, оббріхуючи загиблих, нагороджених державними нагородами.
Слова Хомчака це безсоромна, нахабна брехня цинічної людини, яка будь-яку порядну людину ставить у ступор. Тому розбиратися з Хомчаком і його брехнею має професійний прокурор, який за це ось, щоб слухати таку брехню і не лізти на стіну, отримує гроші.
Після цього інтерв’ю, вважаю, Зеленський зобов’язаний був би відправити Хомчака у відставку. Але ми розуміємо, що цього не станеться. Хомчак це його подільник у цій справі і може дати покази на роль самого Зеленського в цій історії, його накази, а потім оті всі відволікаючі маневри з кіном про «луцького терориста». В США за менше оголосили імпічмент Трампу.
А насправді причина загибелі Ярослава Журавля в тому, що військово-політичне керівництво України пішло на поступки ворогу. На переговорах з ворогом воно погодилося на поступки ворогу, які ідуть супроти статутів і елементарної доцільності. Керівництво України зобов’язалося не вести розвідку ворога, не піднімати безпілотники, не укріплювати позиції військ. Саме це в свій час підписали розвідоргани України і Росії — не вести один проти одного розвідку. Росія і підписала те, щоб зв’язати нам руки, а самій порушувати. Керівництво України, маючи перед собою факти, що вже таке було, наказало військам знову не розвідувати Росію.
І ось результат. В результаті цієї помилки, яка насправді злочин, наші військові загинули. Загинули професійні розвідники, «які знали і вміли все робити» (с). При чому один із них загинув у жахливих муках — 4 дні стікаючи кров’ю, вірячи, що його не покинуть.
Це злочин, за який всій нашій країні має бути соромно.
Поделиться:
Загрузка...