Хомчак и Таран саботируют закупку вооружений для армии ВИДЕО

1 514
Министр обороны Андрей Таран и главнокомандующий Вооруженных сил Украины Руслан Хомчак не выполняют решения президента Украины Владимира Зеленского и СНБО по выполнению государственного оборонного заказа.

Об этом сообщил на пресс-конференции «Невыполнение государственного оборонного заказа: угроза обороноспособности государства» председатель ОО «Безопасность и взаимодействие в Украине» Семен Кабакаев.

«Минобороны не только не заключило ни одного контракта, который был утвержден программами и решениями, которые были введены президентами и секретарем СНБО, фактически МОУ проигнорировало указы президента Украины… Они (Хомчак, Таран. — Ред.) понимают, что такие комплексы как «Нептун», «Вильха», что «Стугны», «Богданы» нужно закупать, они были заложены, но этого не происходит… Господина Тарана и господина Хомчака следует отправить в отставку за то, что они фактически саботируют закупку вооружений для армии», — заявил Кабакаев.

Он также подчеркнул, что на ВСУ в оборонном бюджете-2021 заложено на 1,9% меньше средств.

«Мы не понимаем, почему в условиях войны Владимир Зеленский это делает. Почему это делает Таран. Это саботаж, диверсия», — подытожил Кабакаев.

Друзі, станом на сьогодні від дій влади зривається державне оборонне замовлення — ДОЗ, і ми фактично залишаємось без озброєння на наступні роки. Що це? Диверсія, корупція, халатність або підігравання Кремлю, мені невідомо, але якщо ДОЗ не буде прийнятий, ми залишимось без ракетного щита, який повинен нас захищати від російської агресії.
Володимир Зеленський хоче миру? Зрив ДОЗу погіршує наші перемовні позиції в Нормандському форматі, оскільки тільки потужна та сучасна армія виключає силовий важіль тиску на Україну з боку Росії.
Ми говоримо сьогодні не тільки про Донбас, а й про можливу атаку з півночі та півдня, ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій. Керівництво, яке приймає рішення в особі Тарана, Хомчака та особисто Зеленського, ігнорує закупівлю озброєння, хоча президент сам схвалив цю програму, а секретар РНБО Данілов її також затвердив. Фактично ми бачимо, що відбувається саботаж.
Якщо ДОЗ буде зірваний, ЗСУ не отримає комплекси: Нептун, Вільха та Вільха-М, 155 мм самохідні артилерійські установки «Богдана», 152 мм постріли для артилерійських систем «Гіацинт», легкий протитанковий ракетний комплекс «Корсар», 152 мм артилерійські постріли для Д-20, 30 мм гранати Вог-17, 60 мм мінометні постріли, 120 мм міномети «МП-120», бойові машини піхоти БМП-2, Снайперські гвинтівки Barrett, десантні парашутні системи Т-11, піротехнічні засоби для літаків.
Фактично ЗСУ не будуть мати чим стримувати ворога.
Звіт Рахункової палати показує, що більше ніж 10 млрд виділених на армію цього року згорять, якщо закупівлі не розпочнуться в цьому місяці. Володимир Зеленський мовчить, наче нічого не трапилось, хоча це пряма загроза національній безпеці України. Пацифікація української армії вписується в парадигму влади по досягненню «миру за будь-яких умов».
Влада повинна збільшити фінансування сектору національної безпеки та оборони, перед усім української армії до 5% від ВВП, як це передбачено рішенням РНБО та указом 5-го президента Петра Порошенко. Натомість ми маємо ситуацію, де бюджет тільки формально досягає 5%, але передбачає виключно збільшення видатків на потреби силових органів, які виконують політичні замовлення. Фінансування ЗСУ та Міністерства оборони зменшується попри обіцянки Зеленського і того, що війна продовжується.

Сьогодні ми вийшли на прес-конференцію з

Мирослав Гай
Володимир Горбач
Валерій Ісмаілов

наголосити на цій диверсії з боку влади.

Володимир Зеленський повинен вирішив питання виконання ДОЗ або звільнити Хомчака та Тарана. Не можна залишити ЗСУ без озброєння.
Поделиться:
Загрузка...