ХБТЗ передав ЗСУ понад півтори сотні модернізованих танків Т-64

97

ДП «Харківський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром» передав Збройним силам України понад півтори сотні модернізованих танків Т-64 зразка 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба Концерну.

Нагадаємо, що Т-64 є основною бойовою машиною бронетанкових підрозділів ЗСУ. Вперше модернізовані танки проявили себе у танкових змаганнях НАТО The Strong Europe Tank Challenge-2017.

190812 T64zr2017 3Модернізовані на ХБТЗ Т-64 зразка 2017 року під час передачі ЗСУ у жовтні 2018 року / Фото: «Укроборонпром»

За результатами комплексу випробувань, модернізований Т-64 зразка 2017 року, з 2018 року серійно постачається до Збройних Сил України.

Під час модернізації у бойову машину встановлюється новий прицільний комплекс навідника з тепловізором, а інші члени екіпажу отримали нові прилади нічного бачення з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління. Також Т-64 зразка 2017 року отримав новий динамічний захист, сучасну систему супутникової навігації від ДП «Орізон-Навігація» та нові цифрові радіостанції «Либідь К-2РБ».

190812 T64zr2017 2Перша партія модернізованих на ХБТЗ у 2019 році танків Т-64 зразка 2017 року. Лютий 2019 року / Фото: АТН Харків

Варто відзначити, що у лютому ц.р. повідомлялося про виготовлення на ХБТЗ сотні таких машин. З того часу їх кількість суттєво виросла. Крім того, до модернізації Т-64 долучилися й фахівці «Львівського бронетанкового заводу», які у липні ц.р. передали ЗСУ першу серійну партію Т-64 зразка 2017 року з восьми оновлених танків. Завдяки потужностям ЛБТЗ процес переозброєння українського війська модернізованими машинами проходитиме значно швидше.

190812 T64zr2017 1Модернізовані на ЛБТЗ Т-64 зразка 2017 року під час передачі ЗСУ у липні 2018 року / Фото: Військове телебачення України

«Потужності цих двох танкових підприємств дозволяють, за наявності стабільного замовлення та фінансування з боку замовника, провести модернізацію всіх Т-64 у найближчій перспективі» наголосили у прес-службі «Укроборонпрому».

P.S. «ЛБТЗ» НАЛАГОДИВ СЕРІЙНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ ТАНКІВ Т-64 ЗРАЗКА 2017 РОКУ 

ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», налагодило серійну модернізацію танків Т-64 зразка 2017 року, які обладнанні тепловізорами, цифровими радіостанціями, засобами супутникової навігації та новим динамічним захистом.

Про це повідомляє прес-служба Концерну.

Завдяки цьому вдалось значно розширити бойові можливості Т-64, який є основною бойовою машиною бронетанкових підрозділів українського війська та відмінно показав себе у протистояннях з агресором на Сході України. До того ж, саме цей танк у 2017 році проявив себе у танкових змаганнях НАТО The Strong Europe Tank Challenge та був продемонстрований під час тогорічного параду з нагоди Дня Незалежності України.

Під час модернізації у бойову машину встановлюється новий прицільний комплекс навідника з тепловізором, який забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-мм гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов.

Водночас інші члени екіпажу отримають нові прилади нічного бачення з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління. Ці прилади мають високу стійкість до світлових завад, вони не чутливі до засвічення навіть під час використання противником спеціальних завад в інфрачервоному діапазоні. Окрім того, вони встановлюються на штатні кріплення та підключаються до електричної мережі танку без її зміни, що дозволяє значно зменшити час та витрати для інтеграції приладів у системи бойової машини.

190812 T64LBTZ 3

Також Т-64 зразка 2017 року отримав новий динамічний захист, який значно посилює рівень захищеності бойової машини та ефективно протидіє всім сучасним протитанковим засобам ураження: кумулятивним та бронебійним, а також ударно-кумулятивним боєприпасам типу «ударне ядро».

Ще однією особливістю Т-64 зразка 2017 року є система супутникової навігації від Держпідприємства «Орізон-Навігація», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Цей навігаційний комплекс працює в автоматизованій цифровій системі, що дозволяє у режимі «онлайн» обмінюватись надійно зашифрованими даними. Данні про місцеперебування кожної машини можуть надходити до командувачів всіх рівнів, від командира взводу до керівництва всією бойовою операцією.

190812 T64LBTZ 2

Танки також оснащуються новими цифровими радіостанціями «Либідь К-2РБ», які забезпечують надійний захищений від перешкод та перехоплення зв‘язок на дистанції до 70 кілометрів.

Нагадаємо, наприкінці минулого місяця ЛБТЗ передав ЗСУ чергову партію відновленої та модернізованої техніки. Крім звичних для підприємства танків Т-72, пожежних автомобілів та БРЕМ, серед техніки також були помічені й 8 модернізованих Т-64 зразка 2017 року.

190812 T64LBTZ 1

Поделиться:
Загрузка...