Готується новий прохід військових катерів через Керченську протоку

135

Напад на українські катери дуже нашкодив проектам РФ у світі. Наразі готується новий прохід військових катерів через Керченську протоку.

В ефірі «5 каналу»заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак прокоментував заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова про те, що українські катери будуть продовжувати ходити через Керченську протоку.

«По-перше, це не треба прив’язувати до виборів, по-друге, я скажу, що такий прохід готується. Є навіть попередні терміни», — зауважив Гримчак. Проте на коли саме запланований похід, він не відповів.

«І друге – те, що казав голова РНБО і це було підтверджено міністром оборони, він сказав, що ми будемо ходити обов’язково, тому що відповідно до всіх законів, і навіть угоди про спільне використання Азовського моря, там повинно бути забезпечене Російською Федерацією вільне судноплавство наших військових кораблів. Тому я думаю, що обов’язково це буде продовжено», — додав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Гримчак також оцінив, наскільки висока вірогідність того, що РФ знову нападе на катери ЗСУ: «Моє особисте враження, якщо наші військові кораблі зараз підуть через Керченську протоку, то вони пройдуть без перешкод. Я поясню, тому що ця агресія, яка відбулася, вона дуже нашкодила в її проектах. Мається на увазі «Північний потік-2″, і між іншим після цієї агресії проти наших кораблів та загалом проти нашої держави тут же розблокували Керченську протоку і це дало змогу під час якихось там перемовин міністру закордонних справ Німеччини сказати, що протока діє, почули нас. І тому зараз, коли є загроза досить серйозних санкцій проти тих фірм, як беруть участь у будівництві та тих, які збираються його експортувати, Російська Федерація на загострення навряд чи піде».

Поделиться:
Загрузка...