Голова УПЦ (МП) Онуфрій не зможе називатися митрополитом Київським, — патріарх Варфоломій

74
Предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату) Онуфрій не зможе носити титул митрополита Київського після створення єдиної автокефальної церкви в Україні та обрання її очільника

Про це йдеться у листі Вселенського патріарха Варфоломія, перекладеному і оприлюдненому у Facebook архієреєм УПЦ (МП) Олександром (Драбинком).

При цьому в Константинополі зазначили, що Онуфрій вже зараз носить цей титул із порушенням церковних умов, висунутих Москві під час передачі під її юрисдикцію Київської митрополії.

«Після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклезіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, котрий, Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року», — йдеться у листі Вселенського патріарха Онуфрію.

Водночас Варфоломій зазначив, що Онуфрій має право висунути свою кандидатуру на посаду очільника автокефальної церкви та закликав предстоятеля УПЦ (МП) до участі в Об’єднавчому соборі українських церков.

«Ми просимо Вас негайно і у дусі згоди та єдності прийняти участь разом з Вашою ієрархією у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української Православної Церкви і виборчих процесах для визначення її Предстоятеля. Вашому Високопреосвященству звичайно дозволяється бути кандидатом на цю позицію», — повідомив патріарх Варфоломій.

P.S. «Зібрання розкольників»: Синод УПЦ МП заборонив своєму духовенству участь в Об’єднавчому соборі

Синод Української Православної Церкви Московського патріархату ухвалив рішення, згідно з яким духовенству УПЦ МП забороняється брати участь в Об’єднавчому соборі Української православної церкви 15 грудня.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Синод УПМ МП пройшов у Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

На Синоді Онуфрій наголосив, що Константинопольський патріарх Варфоломій не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні, а також не має права викликати на такі зібрання архієреїв УПЦ МП.

Запланований Об’єднавчий собор, на думку Онуфрія, вважається незаконним зібранням, «оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань».

«На підставі Постанови Собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам УПЦ брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється», — ухвалив рішення Синод.

Також на Синоді наголосили, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти і УПЦ МП на цьому зібранні.

Поделиться:
Загрузка...