Флотська артилерія тренувалася знищувати російські танки і піхоту

623

За легендою навчань, незаконні збройні формування вирішили піти в наступ, нехтуючи всіма домовленостями (як, зрештою, воно й буває сьогодні в районі АТО).

Ворожий танковий взвод за підтримки піхоти спробував прорвати лінію нашої оборони. Наші піхотинці попросили підтримки в «арти». І в гру вступила артилерія ВМС.

Протитанкова батарея 100-міліметрових гармат МТ-12 «Рапіра» швидко зайняла вогневі позиції. Командир підрозділу старший лейтенант Олександр Кослюк кожній гарматній обслузі визначив цілі, й за лічені хвилини повітря струсонув одночасний залп п’яти гармат. Далі командир дозволив підлеглим попрацювати вільно, тобто кожна обслуга без загальної команди відпрацьовувала свою ціль до повного знищення.

— Гарматна обслуга повинна вміти працювати не тільки в складі батареї, а й автономно. Вони мають самостійно виконувати завдання, приймати рішення, і саме це стало одним із головних елементів, які ми сьогодні відпрацьовували, — прокоментував старший лейтенант Олександр Кослюк.

Олександр — молодий офіцер, випускник 2016 року, в районі АТО перебував, будучи ще курсантом на стажуванні. Нині він тренує своїх підлеглих боротися з технікою, володіти якою він наполегливо вчився у військовому виші, де опанував професію танкіста. Доля склалася так, що танкіст став протитанкістом.

Так само швидко, як і прийшли, артилеристи залишили бойовий рубіж. Така тактика вкрай актуальна для винищувачів танків, адже «Рапіри» працюють прямою наводкою, тобто близько до ворожих танків, і можуть будь-якої миті отримати вогонь у відповідь. Тому весь процес тренувань разом із розгортанням, бойовою стрільбою та передислокацією тривав не більше як п’ять-шість хвилин.

Що ж, протитанкісти — ризикові хлопці, але головною скрипкою навчань була батарея 152-міліметрових гаубиць Д-30. Ця зброя мала поставити останню крапку в наступі «ворога». Як і під час першого елементу, ця батарея виконувала стрільбу з відкритих вогневих позицій. Артилерія била, як кажуть, у яблучко.

Треба сказати, що окремі підрозділи бригади й тепер виконують завдання в районі антитерористичної операції. Крім цього, бригада обороняє берегову лінію, чергує на десантонебезпечних напрямках.

Олександр Завтонов, na.mil.gov.ua

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...