Експорт українського меду побив історичний рекорд

130

За 9 місяців 2017 року Україна експортувала 46 200 тонн меду вартістю $86,9 млн. Це рекордний обсяг у порівнянні з аналогічним періодом минулих років, свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Найбільше вітчизняного меду закупили США (на $23,2 млн), Німеччина ($21,1 млн) та Польща ($12,3 млн). На частку цих країн доводиться понад 65% експорту.

«Імпорт збільшили майже всі покупці, за виключенням Німеччини», — звітує Анна Бурка, консультант ФАО.

В цілому ж за останні 5 років Україна наростила експорт меду вчетверо. Це дозволило їй увійти в ТОП-5 найбільших світових постачальників. Також в лідерах ринку — Китай, Аргентина, В’єтнам та Індія.

Найбільшим імпортером меду Бурка називає країни Європейського союзу. Саме на них доводиться понад половина світових закупівель солодкої продукції.

За даними ФАО, об’єм світового ринку меду складає 1,6-1,7 млн тонн, з яких 35-40% експортується. Обсяги глобальної торгівлі медом перевищують $2,2 млрд.

P.S. Український мед у п’ять разів дешевший, ніж французький

В українському бджолобізнесі крутиться до 2,5 млрд грн. Оптом кілограм вітчизняного меду продають за 30-50 грн, на базарі, залежно від сорту, мед коштує майже 100 грн. У польських магазинах мед, імпортований з України, коштує до 170 грн/кг.

Торік українські пасічники виробили близько 60 000 тонн меду, а експортували – майже 57 000 тонн. На експорт український мед продають в середньому по $1,71/кг, тоді як французький – по $5,5/кг, німецький – по $5,72/кг.

Демпінгуючи на ринку, експортери українського меду заробили минулого року лише $97,3 млн. Середньоєвропейська ціна дозволила б виручити понад $320 млн, інформує tochok.info.

Майже увесь український мед іде на експорт в ЄС, квота на його поставку вичерпується за день-два. З огляду на цю обставину європейці навіть збільшили її обсяг з 5 до 7,5 тисячі тонн.

За даними Центру підтримки експорту, в поточному році 91% меду експортовано до 10 країн. Найбільший приріст демонструють поставки у Бельгію, за нею йдуть Канада, Іспанія, США, Данія, Франція.

«Частка ЄС становить понад 50%, — уточнює Денис Красніков, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців. — Додамо до цього стрімко зростаючий попит в Північній Америці, частка якої склала 39% від загального експорту. Це дозволяє прогнозувати значне зростання експорту в 2017 році».

Поставки вітчизняного меду за кордон збільшуються, починаючи з 2013 року.

 

Поделиться:
Загрузка...