Дубилета заподозрили в «переписи населения» путем умножения цифр Госстата на 0,888

319

Общественная организация «Украинский центр общественных данных» допускает, что электронная перепись населения, проведенная министром Кабинета министров Дмитрием Дубилетом, была сделана простым умножением на 0,888 цифр Государственной службы статистики.

Об этом говорится на сайте УЦОД.

Эксперты решили сравнить, насколько возрастно-половая структура населения, представленная в оценке Дубилета, коррелирует с данными, опубликованными на сайте Государственной службы статистики.

Возрастно-половая пирамида Дубилета

Возрастно-половая пирамида Дубилета

Как оказалось, все возрастные группы имели практически одинаковое соотношение — около 88,8%.

Тогда эксперты попробовали сами сформировать возрастно-половые группы. Для этого данные Госстата по каждому возрасту (0, 1, 2, 3 года и так далее) умножили на 0,888. Результаты округлили до сотен, суммировали — и получили те же данные, что и у Дубилета.

Напомним, что Кабинет министров собирается отказаться от традиционной переписи населения. Дмитрий Дубилет считает, что при помощи данных мобильных операторов и электронных реестров была получена «достаточно точная модель» для подсчета численности населения Украины. Она показала, что в Украине осталось всего 37,289 млн человек.

Он признает, что этот метод не дает ответа на более специализированные вопросы, такие как состав семьи, жилье, национальность и пр. Но Дубилет считает, что для ответа на них можно придумать точечные и более дешевые способы исследования.

Профессиональные социологи уверены, что электронная перепись населения, предложенная правительством, является неэффективной и неточной.

Первая и пока последняя перепись в независимой Украине была проведена в 2001 году. Тогда численность населения страны составляла 48,457 млн человек. До этого украинцев «переписывали» еще в составе СССР в 1989 году. Тогда в Украинской ССР проживало 51,7 млн. человек.

Правительство планировало Всеукраинскую перепись населения на 2011 год. Впоследствии она была перенесена сначала на 2012, потом на 2013, затем на 2014, после чего на 2016-й год. В декабре 2015 года правительство в пятый раз перенесло перепись населения — на 2020 год.

P.S.

Отже, підведемо підсумки. По-перше, п. Дубілет та його команда сфальсифікували загальнонаціональне дослідження, свідомо ввівши в оману всю Україну. По-друге, зробили це тупо і недолуго.

Яка тут може бути мораль? Закінчити цю історію можна хіба що цитатою із фільму «Прочитати і спалити»:

P.P.S. Ви не повірите, там нещодавно Український центр суспільних даних виявив (посилання буде в першому коментарі), що Дубілет у своєму «дослідженні», для якого «держстат не потрібен» тупо взяв дані того самого держстату та помножив їх на 0.888. Дивно, що не на 14.88, але то мабуть просто інший рівень жіжіталізації.

Шляхом простих умозаключень я прийшов до висновку, що й коефіцієнт у 88.8% він взяв, тупо поділивши кількість пенсіонерів сьогодні на ту саму кількість декілька років тому. Всьо, дослідження готове, біг дата, peer-to-peer шифрування (sic!). Насрати на методологію, насрати на статистику, насрати на те, що дані не можна просто взять и начать «экстраполять».

Головне зробити поcтік в телеграмі, щоб свідки блокчейну та онлайн-виборів кип’ятком все обпісяли. Зекономили 200000000000000000 мільярдів фунтів, побороли совок, ставте лайк та тримайте монокод на промобанк. Чи навпаки. Головне щоб AirPods із вуха стирчав.

Ця історія підводить мене до того, що я давно хотів написати. Чому ніякої діджиталізації найближчим часом Україні чекати не варто. Бо керуювати цими процесами поставили людей, які навіть з простою математикою розібратися не здатні, я вже не кажу про статистику. Вони не розуміють, як саме працює шифрування. Не розуміють, чому криптовалюта — не панацея. Ба, я навіть упевнений, що вони не в курсі, що для роботи з нейронними мережами та модним deep learning непогано було б спочатку розібратися в статистиці.

Бо якщо поглянути на криптографію, блокчейн та machine learning глибше, ніж у заголовках газет та презентаціях PowerPoint, виявиться, що за всім цим стоїть досить нудна та незрозуміла математика. Що за «шифруванням» завжди ховаються якісь еліптичні криві та страшні дядьки Ейлер і Ферма. А за кожною нейромережею — зворотнє поширення помилки, локальний мінімум та багатомірні масиви.

І я кажу про це все не для того, щоб якось образити СММника Фьодорова чи топ-менеджера часів розкрадання Приватбанку Дубілета, ні. Просто об’єктивно, судячи з їхньої біографії, вони не мали навіть часу в цьому розбиратися.

Їхній рівень обізнаності — це новинні заголовки. Вони просто озвучують те, що модно звучить. І весь час намагаються «позбутися совка» там, де совком насправді і не пахне.

Мій викладач із Big Data у Варшавській політехніці мав, здається, PhD та займався розробкою системи, що відслідковувала та керувала громадським транспортом у місті. Його колега, відомий спеціяліст зі статистики, допомагав діджиталізувати банківські послуги. І я впевнений, що вони не напарювали роботодавцям, тобто урядові, «блокчейни» та «machine learning» там, де було достатньо логістичної регресії. Просто тому що вони — професіонали. Вони дійсно знаються на тому, що роблять.

В Україні найчутливіший ресурс найближчих десятиріч віддано у руки тих, хто каже, що роль кібербезпеки перебільшено. Тих, хто плутае end-to-end та peer-to-peer, бо какая разница, коли й те й те — модні слова? Наші з вами дані завтра можуть опинитися (якщо вже не опинилися) у вільному доступі просто тому, що керманичі не розуміють, як та від чого їх можна захистити. Та де ці дані потрібно застосовувати.

І це дійсно лякає.

Paul Potseluiev

Схоже ще однією великою аферою влади виявився і так званий «електронний перепис».

Не здивуюсь, адже більшість дій що ми спостерігаємо від «монобільшості» та «уряду реформаторів» є нічим іншим, ніж великим пшиком, медійною картинкою, черговим сезоном серіалу «слуга народу», який не має нічого спільного з Україною.

І от, фахівці одного з дослідницьких центрій виявили, що так званий «перепис» є нічим іншим ніж не зовсім реальною картинкою для населення. А кошти то списані? А медійних розголос пішов?

А що далі?
А далі зменшення кількості депутатів до 300. А далі зменшення фінанансування низки сфер: від наукової до соціальних, від інфраструктурних до місцевого самоврядування. Населення ж менше. То й коштів треба менше.

Вже не дивуюся. Просто спострерігаю за безмежним цирком та його дійовими особами, що нищать державні інституції та суверенітет держави.

До речі, Лавров заявив, що «Зеленський виконує домовленості, не зважаючи на крики «неонацистів». Що ж, зважаючи на всі останні події, важко не погодитись…

Андрій Смолій
Поделиться:
Загрузка...