Для отримання Томосу потрібні ще два кроки

118
Днями відбудеться синод Константинопольського патріархату, але Томосу ще не буде. Натомість буде ухвалено проміжне рішення, яке засвідчить, що Вселенська патріархія, Константинопольська матір-церква готова надати Україні автокефалію

Про це у неділю, 7 жовтня 2018 року, релігієзнавець Дмитро Горевий розповів в ефірі телеканалу Еспресо.TV.

За його словами, рішення прийматиметься саме таке, тому що «Томос банально має містити адресат — тобто того, кому надається цей документ про церковну незалежність».

«Зараз такого адресата немає, тому що незалежність просили і єпископи Київського патріархату, і автокефальна церква, і частина єпископів УПЦ МП. Коли зараз Вселенський патріархат засвідчить своє бажання надати автокефалію Українській православній церкві, тоді вже у Києві буде скликатися об’єднавчий собор, буде утворюватися нова церковна структура, єпископи якої мають обрати нового предстоятеля. І вже коли буде обрано нового очільника церкви, тоді вже буде видано Томос. Зараз натомість буде церковно-юридичне рішення про те, щоби надати автокефалію», — пояснив Горевий.

За словами експерта, коли патріарх Варфоломій говорив, що він «надасть Томос», то це було в інтерв’ю або ж на проповіді.

«Тобто це був вияв приватної думки. Тоді як зараз це вже буде оформлено у певний церковний документ, який має відповідну юридичну силу… Це передостанній крок до отримання Томосу», — наголосив Горевий.

При цьому об’єднавчий собор відбуватиметься під головуванням двох екзархів, відряджених до Києва патріархом Варфоломієм, вони ж, за словами, Горевого, й «вироблятимуть компроміс»

«Тому що у 2015 році УПЦ КП та УАПЦ впритул підійшли до об’єднання, але в останній момент всі домовленості зірвалися. Ось щоб зараз такого не відбулося, для цього й надіслані екзархи, котрі модеруватимуть цей процес. Зараз головне — досягти єднання. Щоб людський фатор не став на заваді отримання церковної незалежності», — зазначив релігієзнавець.

Поделиться:
Загрузка...