Дело Шеремета: Детского хирурга и волонтера Юлию Кузьменко отпустили под домашний арест

197

Детского хирурга и волонтера Юлию Кузьменко, подозреваемую в причастности к убийству журналиста Павла Шеремета, отпустили из-под стражи под круглосуточный домашний арест.

Таким образом Апелляционный суд Киева удовлетворил ходатайство защиты, которая просила отменить арест Кузьменко.

Напомним, 12 декабря 2019 года полиция задержала троих подозреваемых в убийстве журналиста Павла Шеремета. Это военная медсестра Яна Дугарь, волонтер Юлия Кузьменко, ветеран АТО Андрей Антоненко. Помимо них, по версии следствия, к убийству причастны супруги-ветераны Владислав и Инна Грищенко. Мотивом подозреваемых следователи считают попытку дестабилизировать социально-политическую ситуацию в Украине.

31 марта сроки досудебного расследования по делу об убийстве Шеремета продлили еще на два месяца в связи с необходимостью завершения около 20 экспертиз и проведения дополнительных следственных действий.

Лікарку Юлію Кузьменко, підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета, відпустили з-під варти під цілодобовий домашній арешт.
Деталі: Таким чином суд частково задовольнив клопотання захисту, який просив скасувати арешт Кузьменко.
Рішення ухвалила колегія суддів Юрія Сливи, Тетяни Фрич і Володимира Мельника.
Підозрювана не може залишати межі Гнідина, де вона прописана, а також не має спілкуватись з фігурантами справи та зобов’язана з’являтись до правоохоронців на їхні вимоги.
Сама лікарка, виступаючи в суді, згадала про репресії часів СРСР і сказала, що її разом із іншими фігурантами справи переслідують для дискредитації волонтерського та ветеранського руху.
У суді також були поручителі, готові взяти Кузьменко на поруки. Зокрема, депутат від «Європейської солідарності» Михайло Бондар, колишній радянський політв’язень Степан Хмара, військовий та екснардеп Андрій Тетерук.
Прокурор просив не скасовувати арешт.
Водночас, судді говорили, що ризики, на які раніше посилались правоохоронці (втечі, перешкоджання слідству і тд), уже нечинні, бо розслідування завершене.
Прокурор відповів, що ризики нібито продовжують існувати через те, що триває слідство стосовно замовників вбивства і вони наразі ще не встановлені.
Зокрема, сторона обвинувачення вважає тиском на експерта те, що захист вимагає притягнути його до дисциплінарної відповідальності.
Також судді хотіли, щоб прокурор пояснив, який є зв’язок між Кузьменко та невстановленими замовниками. Прокурор не відповів на це прямо.
Пресу та громадських слухачів до зали засідання не допустили.
Поделиться:
Загрузка...