Чому Епіфаній поминав патріарха Кіріла на літургії з Томосом

162
Поминання предстоятелем ПЦУ Епіфанієм предстоятеля Російської православної церкви Кіріла під час літургії в Софійському соборі зроблено відповідно до обов’язків, прописаних в Томосі про автокефалію

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій (Зоря).

«Під час літургії предстоятель помісної церкви на великому вході поминає предстоятелів інших помісних православних церков згідно з диптихом. Такий обов‘язок вказаний і у Томосі: «кожен блаженнійший митрополит Київський і всієї України повинен поминати за давніми переданнями святих отців наших вселенського патріарха, блаженнійших патріархів та інших предстоятелів помісних православних церков, у ряду диптихів, згідно з канонічним порядком», — зазначив архієпископ.

За його словами, Російська православна церква входить до числа помісних православних церков і є п‘ятою в диптиху, тому поминання її предстоятеля, оскільки він канонічно не осуджений, необхідне, бо цим, попри наявні суперечки, засвідчується єдність церкви.

«Таке поминання принципово відрізняється від того, як поминають патріарха Кирила в Московському патріархаті — там про нього моляться як про свого главу, визнаючи цим самим своє йому підпорядкування», — наголосив він.

Отже, те, як зазначає архієпископ, що митрополит Київський і всієї України Епіфаній, виконуючи свої обов‘язки та на підставі, зокрема, Томосу, згадує ім‘я предстоятеля РПЦ — не означає згоди з позицією чи діями останнього.

Поделиться:
Загрузка...