Число инфицированных коронавирусом в Италии превысило 100 тыс. человек

130

В Италии в понедельник, 30 марта, общее число заразившихся коронавирусом превысило 100 тысяч.

С учетом умерших и тех, кто выздоровел, спустя 40 дней после первого случая COVID-19 в Кодоньо, Ломбардия, количество инфицированных коронавирусом составляет 101 739.

В то же время представленные департаментом гражданской защиты данные подтверждают тенденцию к замедлению распространения COVID-19 в стране.

Агентство ANSA пишет, что за сутки зафиксировано 1648 новых случаев коронавирусной инфекции. Воскресный показатель был более чем вдвое выше — 3815.

По состоянию на 30 марта в Италии от коронавируса умерло 11 591 человек. Только в понедельник от COVID-19 скончались 812 человек, а днем ранее — 756 человек.

Комиссар по чрезвычайным ситуациям в связи с коронавирусом Анджело Боррелли заявил, что «сегодня мы регистрируем 1590 выздоровевших — самый высокий (ежедневный) показатель с начала чрезвычайной ситуации в связи с коронавирусом».

По его словам, общее количество вылеченных выросло до 14 620 человек.

Также сообщается об инфицировании коронавирусом 8358 медицинских сотрудников. За сутки их количество увеличилось на 595 человек. По данным Министерства здравоохранения Италии, за сутки скончалось еще 2 врача, доводя число смертей среди медперсонала выросло до 63 человек.

P.S. Вірусолог Надія Жолобак: Вірус «не зацікавлений» в смерті людини, його «завдання» — не вбити, а максимально довго існувати в довкіллі

«Міграція населення у світовому масштабі дуже велика, ми за годину можемо дістатися з одного материка на інший. І така мобільність має свою негативну складову. З моменту виникнення вірусології як науки  а це вже понад сто років  вченими детально вивчені механізми розмноження вірусів, закономірності їх взаємодії з чутливими клітинами, особливості імунної відповіді організму на інфекційний процес, викликаний саме вірусами, а не бактеріями. І реакція організму на коронавірусну інфекцію відповідає всім відомим закономірностям.

Але ми знаємо також, що будь-який вірус при неодноразовому послідовному інфікуванні (цей процес називається пасування вірусів), яке відбувається під час спалаху епідемії, поступово зменшує свою активність, відбувається його атенуація (адаптація вірусу до об’єкта, який він атакує, в напрямку зменшення агресивності). Тобто з кожним пасажем вірусу, з інфікуванням кожного наступного, вірус знижує свою інфекційну активність: це природний процес», — сказала науковець.

Вона нагадала, що колись вже була паніка по SARS, MERS. А зараз про них згадали тільки тому, що коронавірус з цього ж сімейства вірусів викликав епідемічний процес. Як сталося зі збудниками SARS і MERS, знизиться й інфекційність COVID-19, і епідемія припиниться. Зміна патогенності COVID-19 в напрямку зниження відбувається вже зараз.

ВООЗ заявила, що захворювання, викликані COVID-19 будуть діагностувати і влітку. Але коронавіруси, а їх понад 40, циркулюють постійно, вражаючи не тільки людей, а й різні види тварин; ми просто на них не звертаємо уваги (хоча хтось стикався, наприклад, з «кишковим грипом»).

Коронавірус нікуди не зникне, адже він і не взявся нізвідки. Він існував і раніше, але дещо в іншій формі (якщо можна так сказати). Далі відбулася його зміна — еволюційний стрибок.

Влітку коронавірусна інфекція однозначно піде на спад, в тому числі й тому, що коронавірус нестійкий до ультрафіолетового опромінення. А оскільки метеорологи обіцяють спекотне літо, ймовірність збереження коронавірусу в навколишньому середовищі дуже невелика», — сказала Надія Жолобак.

Надія Жолобак також зауважила, що ми живемо у світі вірусів, на «планеті вірусів», де циркуляція — поява і зникнення вірусів — це постійний процес. Тому будуть постійно з’являтися, зникати і знову з’являтися різні нові-старі форми вірусів. Людство завжди жило, живе і буде жити в такому оточенні: ми всі сформовані в ньому. Головне — не панікувати. Я вважаю, що страхи з приводу епідемії коронавірусу перебільшені, а введення тотального карантину не зовсім адекватна реакція. Адже тоді такий же карантин треба вводити при кожному спалаху грипу або ГРЗ.

«Чи потрібно рубати руку, якщо її можна просто помити?» — питає науковець і нагадує, що в умовах соціального шоку різко зростає формування індивідуального стресового стану, пригнічується робота імунної системи, і це теж призводить до хвороб.

У минулому, в позаминулих роках, були ГРЗ, що не діагностували як коронавірус, оскільки не було відповідних тест-систем. Але були повторні захворювання: перехворіли, і знову захворіли. Повернення інфекції – звичайне явище. Люди, які не доїдають, з хронічним недосипанням, у стресовому стані, можуть хворіти ГРЗ повторно неодноразово.

У ситуації з COVID-19 головне – регулярно мити руки, не чіпати обличчя, очі, рот руками. Це звичайні вимоги, які виконуються усіма грамотними, культурними людьми незалежно від того є епідемія, чи її нема.

Постійне носіння масок є невиправданим: їх потрібно надягати інфікованій, хворій людині, щоб не заразити оточуючих, або ж здоровій людині короткочасно в приміщенні, в місцях масового скупчення, якщо ви хочете частково зменшити контакт з дрібнодисперсними краплями, що знаходяться у повітрі і, можливо, містять частинки якого-небудь збудника. Якщо ж не знімати маску годинами, то така поведінка тільки збільшує ймовірність зараження.

На питання щодо правильності твердження, чи COVID-19 небезпечний тільки для літніх людей, вірусолог відповіла так:

«Літні люди, зазвичай, мають букет хронічних захворювань: компенсовані чи не дуже зміни в серці, судинах, печінці, нирках, цукровий діабет. Відповідно, навантаження, що різко збільшується на ці органи в умовах вірусної інфекції, є небажаним. Важче хворіють – незалежно від віку – пацієнти з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, астмою, а також ті, що палять. Але так само впливає на стан організму й грип, інші респіраторні захворювання».

unian.ua

Поделиться:
Загрузка...