Черновол сообщили о подозрении в умышленном убийстве

119

Следователи Государственного бюро расследований сообщили бывшему народному депутату Татьяне Черновол о подозрении в умышленном убийстве человека. Об этом сообщает пресс-служба ГБР.

Черновол подозревают в умышленном противоправном причинении смерти другому человеку, совершенному по предварительному сговору группой лиц способом, опасным для жизни многих лиц (п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 УК).

В ГБР информируют, что, по предварительной информации, 18 февраля 2014 года подозреваемая руководила действиями группы лиц и непосредственно принимала участие в поджоге здания в центре Киева на улице Липская, где находился офис одной из политических партий. В результате пожара погиб работник, 1948 года рождения, который находился в помещении офиса.

10 апреля следователи ГБР провели обыски по месту жительства Черновол. У экс-нардепа изъяли вещи, имеющие доказательственное значение для расследования, «предметы с признаками холодного и огнестрельного оружия», патроны.

Процессуальное руководство досудебным расследованием в уголовном производстве осуществляет прокуратура Киевской области. Оперативное сопровождение — Главное оперативное управление ГБР.

Если вина подозреваемой будет доказана, ей грозит наказание в виде лишения свободы на срок от 10 до 15 лет или пожизненное лишение свободы.

Ранее сегодня Черновол обнародовала фото постановления Печерского райсуда Киева от 6 апреля. В нем говорится, что ее вместе с другими лицами подозревают в причастности к убийству инженера Владимира Захарова.

P.S.

В день призначення нової прокурорки я казав: Венедиктова — це наступ Антимайдану.
На жаль не помилився. Ранковий чекістський обшук у Тетяна Чорновол означає — почалося.

Volodymyr Viatrovych

Прокурор по Майдану Сергій Горбатюк: «Висунення безпідставних звинувачень проти Тетяни Чорновіл — це ознаки злочину з боку представників правоохоронного органу, в «кращих» традиціях незаконних притягнень майданівців у 2014 році»

Я связался с экс-начальником специального управления по расследованию преступлений, совершенных в ходе Революции Достоинства Сергеем Горбатюком, вот его комментарий :

«Епізод загибелі працівника Офісу Партії регіонів Захарова розслідувався нашим підрозділом, проведені необхідні експертизи. Під час виникнення пожежі у будівлі офісу, його працівник Захаров мав можливість покинути будинок, перешкод для цього не було. Але він почав збирати носії записів камер спостереження (самостійно чи за чиєюсь вказівкою), щоб їх забрати.

Він загинув від отруєння димом від пожежі. Ще 18 лютого, коли його тіло було обстежено (при міністрі МВС Захарченко), не було встановлено ознак насильницької смерті. Причини загибелі підтверджені матеріалами справи і в цьому немає сумнівів.

Таким чином, підстав для висування підозри навіть у не навмисному вбивстві цієї особи, на мою думку немає.

Звинувачення ж на адресу Тетяни Чорновіл у навмисному вбивстві — безпідставні та не грунтуються на матеріалах провадження. Це їм протирічить. Більше того, підозру висунув не той підрозділ ДБР, який займається справами Майдану, а інше управління, що не займалося і не займається Розслідуванням тих подій у сукупності.

Висунення безпідставних звинувачень проти Тетяни Чорновіл — це ознаки злочину з боку представників правоохоронного органу, в «кращих» традиціях незаконних притягнень майданівців у 2014 році».

Юрий Бутусов

Карантин совісті:

— це в шість ранку «кошмарити» вдову на очах в двох малолітніх дітей з метою пошуку якогось шолома шестирічної давнини;
— це прив‘язувати кримінальні справи тим, хто може сказати представникам влади в обличчя хто вони і пройти туди, де від них так ретельно закриваються;
— це користатися епідемією та карантином для «пакування» своїх політичних опонентів, бо це ніби «найзручніших час» без масових зборів.
— це використання епідемії і страхом людей, аби таки влаштувати репресії Майданівцям на догоду росіянам…, напевно нових «стратегічних партнерів» влади. Бо на Заході з цією владою вже майже на розмовляють…

Це оголошення війни всім тим, хто має активну позицію і позицію антиросійську. Це продовження репресії ветеранів російсько-української війни. І це демонстрація ницості і великого страху влади…

Обмеження совісті.

Це вже було. В 2014. Це матиме аналогічний кінець.

Вікторія Сюмар

Обшуки та кримінальне переслідування активістки Революції Гідності Тетяни Чорновол мають жахливе символічне значення. Це — перемога Антимайдану і сил реваншу.

Адвокат Януковича обшукує, видає підозру і намагається заарештувати вдову, Героя АТО, мати двох дітей, активістку Майдану, на яку було здійснено замах. Вони випускають бійців «беркута», які розстрілювали Майдан, заарештовують активістів Революції Гідності.

Вони продовжують порушувати закон. Сумнозвісний Печерський суд «штампує» подібні рішення, незважаючи на юрисдикцію Шевченківського суду для ДБР. Проходять обшуки, вилучають речі і знущаються над активісткою. Усе це — справа рук адвокатів Януковича.

Це є неприйнятно, і ми не залишимо ці події без реакції!

Я звертаюся до влади, до президента Зеленського з вимогою зупинити це свавілля, яке дискредитує Україну в очах усього світу!

Петро Порошенко

Цікаво, що в ухвалі суду про обшук Тетяни Чорновіл вказано, що кримінальне провадження відкрите 25 березня 2020 р. Тобто очевидно, що це було зроблено після приходу команди Венедіктової у керівництво ДБР.
Тобто справи Майдану нове керівництво ДБР та ГПУ вирішило розслідувати дуже просто — так як нікого з поліції притягнути до відповідальності під прикриттям Авакова та Портнова не вдастся, можна спокійно штампувати справи на активістів Майдану і протискувати закон про зняття аміністії.
Можна по різному ставитись до Тетяни Чорновіл, але сьогоднішній обшук чітко показує позицію влади на чиєму вони боці.

Олег Слабоспицький

Минулорічні вибори були масштабною най*обкою

І мова тут не про 4000 доларів зарплати вчителям, не про дешеву комуналку і не про зупинену війну.

Мова тут про позиціонування.
Ті хто голосував за Зеленського аж ніяк не сприймали його як проросійського чи антиукраїнського політика. Ніяк в їхньому світі він не асоціювався ні з януковичем, ні з путіним (про що повісили невдалі білборди).
В їхньому світі він асоціювався з молодим несовковим просунутим проєвропейським кандидатом. Може не досвідченим — але то не страшно, навчиться. Може не знаючим добре української мови — але ж патріотом, який допомагав армії.
Про це я можу відповідально заявити
Саме так сприймали зеленського львів’яни, які за нього голосували. Думаю, подібне сприйняття було і по всій країні, крім, можливо, східних регіонів.

І тут потрібно визнати і зняти капелюха перед тими, хто планував і реалізовував кампанію Зеленського. Це була крута кампанія, особливо якщо дивитися на неї з висоти сьогоднішнього дня.
А з висоти сьогоднішнього дня також видно, що нічого подібного з того, що було рік назад в команди Зеленського немає. Залишились тільки пусті ролики, якими намагаються утримати фанатичний електорат.

До чого це я?
До того, що хотів би подякувати Зеленському і Ко, що через рік після тих виборів, в сприйнятті людьми він ще не наблизився до Януковича, але дуже стрімко до цього йде. Чи його штовхають… Зрештою, какая разніца?

Бо коли випущений беркут (а це був шок для кугутів, бо вони навіть не знали, що беркут сидить) можна було ще якось списати на звільнення з полону стратегічно важливих таксистів, то подальші адвокати януковича, цинічні призначення, протоколи про визнання бойовиків і сьогоднішнє переслідування Чорновол (я думаю, воно далеко не останнє), дуже чітко розставляють акценти.
Бо це ж не за Чорновол прийшли. Це, порушивши закон про амністію, прийшли за кожним. В тому числі таку ж лабуду можна пред’явити кожному військовому, що був причетний до вбивства трьохзубого мотороли.

Так що дякую за однозначність сприйняття і позиціонування.

А переслідувати вони, звісно будуть і репресії будуть. Тільки вони не єжови і не дзерджинські і навіть не януковичі. А всього лиш їхня молодіжка і підтанцьовка.

Mason Lemberg

 

Поделиться:
Загрузка...