Антимонопольний комітет оштрафував АЗС групи Коломойського на 4,7 млрд грн

144
Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував автозаправні станції групи «Приват» Ігоря Коломойського на 4,7 млрд грн

Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Згідно з повідомленням, АМКУ визнав дії компаній групи «Приват» Ігоря Коломойського щодо встановлення цін на нафтопродукти антиконкурентними узгодженими діями.

Рішення стосується компаній «Авіас», «Торговий дім «Авіас», «Пром Гарант Плюс», «Альянс Еволюшн», «Укрнафта» та 169 операторів АЗС.

Зазначається, що на час здійснення розслідування було встановлено, що в Україні діє система безготівкових розрахунків скретч-картками та паливними картками «Авіас». У цьому проєкті беруть участь близько 1625 АЗС, які працюють під різними брендами в усіх регіонах України. Загалом їхня кількість становить майже 25% заправних станцій країни.

Так, АМКУ визначив, що проєкт «Авіас» є організованим, координованим та функціонує з метою погодження цінової і торговельної поведінки учасників.

Про це свідчать, зокрема, ті обставини, що у всій мережі продвався бензин та дизельне пальне марки Keropur Energy (ексклюзивна марка «Укрнафти»); у мережі одномоментно встановлювалися однакові ціни, незалежно від бренду АЗС та регіону; існував «Центр», до якого входили кілька суб’єктів господарювання, розташованих за однією адресою у м. Дніпро, де здійснювали детальне планування та координацію дій мережі тощо.

Комітет встановив, що оператори АЗС, у тому числі «Укрнафта», закуповували у публічного акціонерного товариства (ПАТ) «Укрнафта» світлі нафтопродукти за цінами вищими, ніж аналогічне імпортне пальне.

«Така погоджена поведінка учасників проекту «Авіас» порушує конкуренцію між операторами АЗС на ринку. Відтак ціни на світлі нафтопродукти в мережі «АВІАС» встановлювалися в антиконкурентних умовах. З огляду на це Комітет ухвалив за вказані порушення накласти на вищеперераховані суб’єкти господарювання штрафи у загальному розмірі 4,7 млрд грн», — зазначили у пресслужбі.

За словами голови АМКУ Ольги Піщанської, Комітет підсумував результат багаторічного судового протистояння з учасниками змови на українському ринку пального.

Поделиться:
Загрузка...