Аналіз військових втрат у Нагірному Карабаху: як $20 млн знищили $1 млрд

149
Застосування безпілотних ударних комплексів у бойових діях у Нагірному Карабаху сформувало нову реальність майбутніх збройових зіткнень. Нові технології та нова тактика застосування кардинально впливає на хід та підсумок військового протистояння — включно з її економічною складовою.

Міністерство оборони Азербайджану представило детальні оцінки наслідків використання ударних дронів против техніки та озброєння сил у Нагірному Карабаху. Суттєвий внесок у знищення цілей противника забезпечили безпілотні ударні комплекси турецького та ізраїльського виробництва, які були придбані армією Азербайджану.

Найновіше поповнення ударного арсеналу — це БпАК «Барьяктар ТБ-2» , які Азербайджан придбав у Туреччини влітку 2020 року. Заявлено, що загалом знищено зразків зброї та військової техніки противника на суму в $1 млрд.

Раніше про це повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв. «Це дуже сучасна, просунута зброя. Можу вам сказати, що тільки за допомогою безпілотників, куплених у Туреччині, ми знищили військову техніку ЗС Вірменії на суму $1 млрд. Для них це серйозна втрата», — заявив Алієв в інтерв’ю французькому телеканалу France 24.

При цьому цікаво, що у інфографіці від міністерства оборони Азербайджану вказані як кількості знищеної техніки та озброєння за типами, так і їхня оціночна вартість.

За різними джерелами повідомлялось, що в Азербайджані зараз діють 11 військових ударних безпілотників «Байрактар ТБ2» турецької розробки та виробництва. Ціна цих ударних платформ становить лише $20 млн. З точки зору співвідношення вартості безпілотних літальних аппартів та їхнього боєзапасу відносно вартості знищених зразків техніки, то воно виглядає надвичайно показовим. Йдеться про 1 до 5. Тобто: один долар, вкладений у безпілотну ударну техніку у поєднанні з ефективною тактикою застосування бойових дронів, завдає противнику збитків на вп’ятеро більшу суму.

Ймовірно, саме такий рецепт бойових дій є оптимальним для країн, які хочуть надійно захищати власну безпеку і не створювати надпроблем для власної економіки.

На відео від міністерства оборони Азербайджану — черговий приклад застосування на полі бою ударних можливостей безпілотника «Байрактар ТБ-2».

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...