Авіація показує клас

50

 Минулий рік для Повітряних Сил Збройних Сил України у порівнянні з попередніми роками можна назвати проривним у підвищенні боєздатності.

Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України
генерал полковник Сергій Дроздов

Чимало авіаційних частин вдалося посилити відновленими та модернізованими бойовими та навчальними літаками. Частини ПС активно тренувалися під час комплексних навчань у складі як бригад і полків, так і міжвидових угруповань, навчалися діяти в будь-яких умовах, за будь-яких змін обстановки.

Про те, які завдання нині стоять перед захисниками повітряних кордонів з огляду на непоступливі агресивні амбіції РФ розповів командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов

– Сергію Семеновичу, цьогоріч вартові неба не знижують темп у питаннях підвищення боєздатності?

– Темп бойового навчання, технічного оновлення став ще інтенсивнішим. Нагадаю, торік Повітряні Сили змінилися структурно. Спільно з Державним підприємством обслуговування повітряного руху України «Украерорух» ми створили чотири сектори відповідальності за повітряний простір України і четверте повітряне командування. Цього року новий військовий організм отримає в підпорядкування бойові частини та набуватиме бойові спроможності.

Від підприємств концерну «Укроборонпром» цьогоріч ми маємо отримати близько 60 відремонтованих і модернізованих літаків. Це винищувачі МіГ-29 і Су-27, штурмовики Су-25, бомбардувальники Су-24 та навчально-бойові Л-39. Крім того, до Повітряних Сил надійде до п’яти відремонтованих та частково модернізованих зенітних ракетних комплексів і понад 15 засобів радіоелектронної та радіотехнічної розвідки.

А загалом ми планово продовжуємо процес модернізації всієї лінійки техніки, яка знаходиться на озброєнні Повітряних Сил.

Тривають дослідно-конструкторські роботи щодо розробки нових радіотехнічних станцій, модернізації зенітних ракетних комплексів та літаків.

– Які акценти в бойовій підготовці розставлені за досвідом АТО?

– Сьогодні бойова авіація, відповідно до Мінських домовленостей, у виконанні завдань антитерористичної операції не застосовується. Втім підрозділи зенітних ракетних та радіотехнічних військ безпосередньо в районі АТО виконують завдання з прикриття наших військ, захисту важливих державних об’єктів від повітряного нападу противника.

Водночас у тилу особовий склад частин виду активно тренується з урахуванням досвіду, набутого під час проведення АТО.Підрозділи бойової авіації, до прикладу, на визначених авіаційних полігонах постійно вдосконалюють свою майстерність у виконанні польотів на гранично малих висотах, знищенні наземних цілей некерованими реактивними снарядами у простих та складних видах маневру. Льотчики-транспортники на літаках Ан-26 та Іл-76 відпрацьовують завдання з доставки вантажів на необладнані майданчики та аеродроми, посадки на ґрунтові полоси. Більшість екіпажів транспортної авіації і зараз виконують різноманітні завдання в районі проведення АТО. Сьогодні наліт окремих із них становить понад 250 годин за рік.

У перші роки антитерористичної операції, перевозячи особовий склад, військове майно та озброєння, вони фактично цілодобово перебували в повітрі. Транспортні літаки сьогодні у нас літають на гранично малих висотах, як і літаки бойової авіації, виконують посадки на ґрунтові смуги. Наші льотчики транспортної авіації завдяки такому нальоту, такій майстерності виходять на вищі щаблі класифікації, отримують звання «льотчик-снайпер». Бо вони, як і льотчики-штурмовики, бомбардувальники, скидають вантаж у визначеному районі.

У Повітряних Силах сьогодні проходять військову службу вже шість льотчиків-снайперів.

Цього року в межах заходів з бойової підготовки передбачається проведення низки льотних методичних зборів та тактичних навчань авіаційних підрозділів, сплановано авіаційне забезпечення бригадних і батальйонних тактичних навчань у взаємодії з іншими видами Збройних Сил України.

Інтенсивна бойова робота проводитиметься й у підрозділах зенітних ракетних військ. Ми плануємо провести більше 100 навчань, також і з бойовими стрільбами. Для злагодження зенітних ракетних підрозділів відбудеться близько 50 тактичних навчань з командними пунктами бригад, полків та основними підрозділами. Окремі радіолокаційні взводи та обслуги радіоелектронної техніки Повітряних Сил Збройних Сил України виконуватимуть практичні маневри з виходом та розгортанням у нових позиційних районах.

На полігоні «Ягорлик» у Херсонській області бойові стрільби проведуть підрозділи зенітних ракетних військ як Повітряних Сил, так і Сухопутних військ.

– А як зарекомендували себе в авіаційних частинах молоді льотчики – минулорічні випускники?

– Торік курсанти випускного курсу ХНУПСу вперше ще в навчальному закладі почали опановувати бойові літаки типу МіГ-29 та Су-25, вертольоти типу Мі-24. Навіщо? На жаль, у попередні роки льотчики мали незначний наліт, тож і у 30–35 років в них не було достатнього досвіду для виконання бойових завдань. Минулого року випускників льотного факультету національного університету ми підготували майже до рівня льотчика третього класу. Лейтенанти-випускники впевнено стали у стрій авіаційних частин, оскільки мали достатній рівень підготовки, зокрема у проведенні повітряних боїв з ударними літаками, у виконанні атак на наземні цілі з простих видів маневру. Кожен із них був підготовлений до виконання низки завдань у складних метеорологічних умовах.

Проте ми пішли ще далі. Сьогодні корегуємо навчальні програми, і вже цьогорічні випускники по закінченні навчального закладу, освоївши бойовий літак, отримують 3-й клас. Я вважаю, це вагомий крок уперед у розбудові авіації Повітряних Сил.

Зараз першочергове завдання профільного вишу ПС – готувати фахівців на рівні міжнародних вимог. Сьогодні проводиться ліцензування університету. Незабаром наші інструктори і спеціалісти-викладачі навчатимуть курсантів англійською мовою. Вже зараз виконуємо польоти на тренажерах з використанням англійської.

– Минулого року Повітряні Сили брали активну участь у заходах з міжнародного військового співробітництва. Чи збережеться така динаміка надалі?

– У цьому питанні в нас великі плани. Наприклад, на базі Національної академії СВ буде проведений уже другий курс з безпеки польотів. Окрім цього, виходимо з ініціативою, щоб такий курс провести у ХНУПСі. Продовжуватимемо навчання і курсантів, і офіцерів за кордоном. Ну і, звісно, військовослужбовці ПС вивчатимуть іноземні мови в навчальних закладах України і за кордоном.

Також візьмемо участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze. Розглядаємо питання залучення пілотів Національної гвардії Каліфорнії в спільних українсько-польських авіаційних навчаннях.

На сьогодні ми також перебуваємо на етапі підписання додаткових технічних угод щодо проведення українсько-данської операції «Північний сокіл», а навесні вже розпочнемо практичний етап. Крім цього, плануємо брати участь у різноманітних авіаційних показах в різних країнах світу, де презентуватимемо наші Збройні Сили.

Сергій Фурдик

Поделиться:
Загрузка...