КБ «Південне» спільно з Rheinmetall Defence розробляє мобільний комплекс протидії БПЛА

42

 Конструкторське бюро «Південне» розробляє засоби протидії розвідувальним безпілотним літальним апаратам і засоби їх знищення.

 ukrmilitary.com

Це комплексна система. Сподіваємося, що найближчим часом створимо дослідні експериментальні системи, на основі яких будуть створені в осяжному майбутньому штатні засоби для потреб нашої армії, — Олександр Кушнарьов, перший заступник генерального конструктора — генерального директора з системного проектування для газети «Зоря», 12 квітня 2016 року.

Стенд КБ «Південне» на виставці «Зброя та безпека 2016». Київ, 11-14 жовтня 2016 року

До складу мобільного комплексу протидії тактичним безпілотним літальним апаратам увійдуть засоби управління, розвідки, радіоелектронної протидії (боротьби) та вогневого ураження (артилерійські системи). Мобільність комплексу забезпечить розміщення його елементів на базі бронемашин або автомобілів підвищеної прохідності.

Вогневу машину комплексу планується озброїти системою Skyshield від Rheinmetall Defence із 35-мм автоматичною гарматою.

Мобільний комплекс протидії тактичним безпілотним літальним апаратам, що дозволяє знищувати їх на висоті до 2 км і в радіусі зони ураження — до 4 км. Цей комплекс також повинен блокувати роботу БПЛА в широкому діапазоні частот в зоні до 30 км, — генеральний конструктор КБ «Південне» Олександр Дегтярьов (з інтерв’ю газеті «2000» №41(791) 14 — 20 жовтня 2016р.)

Судячи із обраного озброєння, вірогідно, що комплекс розробляється в інтересах іноземного замовника. Для потреб власних збройних сил найімовірніше буде запропонований інший варіант озброєння.

P.S.

Передбачається на базі шасі бронетранспортера типу БТР-4 розмістити 35-мм зенітний артилерійський комплекс від компанії Rheinmetall Defence. До складу перспективного комплексу протиповітряної оборони ближнього радіусу дії увійде вогнева машина на шасі БТР і пункт управління і ведення розвідки на шасі легкого бронетранспортера або бронеавтомобіля високої прохідності.

КБ "Південне" відповідатиме за інтеграцію всіх систем і забезпечення систем наведення і управління вогнем.
Нова розробка призначена для заміни застарілих систем типу "Шилка" та "Тунгуска" в збройних силах України. Передбачається, що нові комплекси протиповітряної оборони будуть призначені для захисту від цілей на низьких висотах.

Скорострільність нового зенітно-артилерійського комплексу становитиме близько 100 пострілів на хвилину, що дозволить успішно боротися з вертольотами, літаками на низьких висотах і безпілотниками. Також бойова машина зможе застосовуватися й проти наземних цілей, для придушення живої сили і знищення легкої бронетехніки.

Поделиться:
Загрузка...