В УПЦ КП пояснили, чому затягується визнання української автокефалії

42

 Питання визнання автокефалії УПЦ КП затягувалося через необхідність проведення Всеправославного Собору, реалізувати який без Московського патріархату було неможливо

Про це в інтерв’ю Еспресо.TV заявив секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря.

"Ми як церква вже неодноразово зверталися до Константинопольського патріарха визнати автокефалію УПЦ КП. Але він працював над підготовкою Всеправославного Собору, до нього готувалися 55 років. Провести без МП його було неможливо", — розповів він.

Зоря зазначив, що патріарх Варфоломей був поставлений в непросту ситуацію: або йти до Всеправославного Собору і започаткувати соборний механізм в сучасності, але при цьому відкласти українське питання, або почати вирішувати питання автокефалії УПЦ КП, але розсваритися з Москвою і опинитися перед фактом розділення православ’я.

"Константинопольский патріархат порахував, що українське питання може чекати, а собор — ні. Наголошую, що не на Соборі мало розглядатися питання визнання автокефалії. Це взагалі не його компетенція. Це компетенція Вселенського патріарха, який спочатку вирішує питання внутрішньо — разом зі Священним Синодом, а потім цей доконаний факт передається, щоб його визнали інші помісні церкви", — розказав він.

Секретар Священного Синоду УПЦ КП додав, що коли вони зверталися самі, то Константинопольський патріархат міг відкладати питання на потім, але коли від імені держави Україна і українського народу до патріарха звернувся парламент, то просто проігнорувати це прохання вже не могли.

"Коли завершився Собор, то патріархат на своєму Синоді розглянув це прохання і прийняв рішення передати його спеціальній комісії, яка його належним чином вивчить і подасть рекомендації синоду", — резюмував Зоря.

 

Поделиться:
Загрузка...