Вчені визначили найперший живий організм

120

 Одноклітинний організм Luca жив без сонячного світла і не потребував кисню. Вчені припускають, що він і був тим самим перший живим організмом, від якого потім розвинулися бактерії, гриби та тварини, зокрема й людина.

Науковці визначили спільну форму життя всіх живих видів на планеті. Про це у понеділок, 25 липня, повідомляють дослідники Інституту молекулярної еволюції Університету імені Гейнріха Гейне в німецькому Дюссельдорфі.

Найпростіший одноклітинний організм не потребував кисню і жив при температурі 100 градусів за Цельсієм у так званих гідротермальних джерелах у морі на великих глибинах близько 3,8 мільярдів років тому.

Життя організму, який отримав назву Luca (Last Universal Common Ancestor — останній всесвітній спільний предок) описане в науковому журналі Nature Microbiology. Для обміну речовин одноклітинний організм використовував вуглекислий газ, водень та азот і не потребував кисню. Всі хімічні реакції Luca здійснював без допомоги сонячного світла. При цьому він міг використовувати такі речовини, як залізо, сірка, нікель і селен.

Поделиться:
Загрузка...