Вчені розрахували приблизну дату контакту людства з інопланетним розумом

60

 Вчені з Корнельського університету (США) назвали проміжок часу, через який людство вийде на контакт з інопланетним розумом

На думку астрономів, в радіусі 40 світлових років від Землі немає інопланетних цивілізацій. Згідно з оцінками, при існуючих темпах розвитку людство вийде на контакт з цивілізацією аналогічного рівня розвитку через приблизно 1,5 тис. років.

До такого висновку вчені прийшли через радіосигнал, який людство відправило в космос у 1936 році на відкритті Олімпійських ігор у Берліні, коли Гітлер виголошував свою промову. Він був досить потужним для міжзоряного повідомлення, вважають астрономи. За цей час інопланетна цивілізація могла б його прийняти і відповісти на нього.

За оцінками вчених, у сфері радіуса 80 світлових років і центром в Землі розташовано понад 8,5 тис. зірок і 3,5 тис. землеподібних екзопланет. У диску Чумацького Шляху налічується понад 200 млрд зірок і понад 83 млрд землеподібних небесних тел.

Ймовірність того, що всередині сфери радіусом 40 світлових років перебуває розумна цивілізація, дорівнює приблизно, за оцінками вчених, одній десятитисячній. У Чумацькому Шляху може бути близько 78,1 млн розумних цивілізацій.

У своїй роботі вчені використовували рівняння Дрейка, яке дозволяє оцінити число розумних цивілізацій в галактиці або Всесвіту. Головною метою свого дослідження вчені бачили розвінчання парадоксу Енріко Фермі, згідно з яким у випадку, якщо б у Всесвіті чи Галактиці існувало безліч розумних цивілізацій, вони були б помітні. Нове дослідження показує, що гігантські космічні відстані і відносно невелика ймовірність зародження життя навіть на землеподібній планеті допускають розв’язання парадоксу.

Поделиться:
Загрузка...