Уряд ФРН підтвердив плани відправки німецьких солдатів до Литви

29

 Канцлерка Німеччини Анґела Меркель підтвердила інформацію про можливе направлення постійного до литовсько-російського кордону батальйону НАТО, в тому числі за участі солдатів Бундесверу.

Федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель оголосила про активне залучення Бундесверу до політики стримування Росії на східних кордонах НАТО. Про це вона заявила у п’ятницю, 29 квітня, після зустрічі з литовським прем’єр-міністром Марісом Кучінскісом. "При цьому я особливо хочу підкреслити, що для нас дуже важливо, щоб ми діяли в межах договору НАТО-Росія", — сказала Меркель.

Водночас вона наголосила на сподіванні активізувати діалог між Росією та альянсом. "Ми повинні постійно продукувати і уможливлювати нагоди для переговорів", — сказала канцлерка.

Офіційний представник Міністерства оборони Німеччини Єнс Флосдорфф на урядовій прес-конференції у п’ятницю підтвердив інформацію, яку плани напередодні поширили німецькі ЗМІ. Він разом з тим уточнив, що в НАТО наразі обговорюються різні моделі, і лише одна з них передбачає варіант, за якого Німеччина візьме на себе управління майбутнім озброєним формуванням у Литві та поряд з іншими країнами НАТО направить до його складу військовослужбовців Бундесверу. Остаточне ж рішення буде ухвалено на варшавському саміті альянсу в липні 2016 року.

Напередодні видання Spiegel повідомило про відправку до Литви 1000 військових НАТО, передовсім німецьких та британських солдатів. Як повідомило видання, попередньої домовленості про військову місію було досягнуто під час "міні-саміту" у Ганновері за участі, зокрема, Анґели Меркель, Барака Обами та Девіда Кемерона.

Поделиться:
Загрузка...