Військові показали, як удосконалили потужні «Піони»

43

Президент України Петро Порошенко, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України Степан Полторак, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров, Начальник Генерального штабу Віктор Муженко та керівники силових відомств взяли участь у презентації нових і модернізованих зразків озброєння, військової техніки, автоматизованих систем управління вогнем ракетних та артилерійських підрозділів на військовому полігоні біля селища Дівички Київської області.

Президент нагадав, що артилерія за останні два роки бойових дій на Донбасі підтвердила свою важливу роль: «Засоби артилерійської розвідки здатні своєчасно виявляти пересування танків, бойових броньованих машин, диверсійних розвідувальних груп противника та підрозділів артилерії російсько-терористичних військ, визначати ворожі координати для знищення цілі».

Верховний Головнокомандувач наголосив, що для успішного виконання завдань потребує вирішення низка проблем — незадовільний рівень забезпеченості військ сучасними радіолокаційними комплексами та лазерними далекомірами, у тому числі приладами нічного-денного бачення, брак програмно-апаратних засобів для автоматизації процесів управління вогнем на базі планшетів і кишенькових комп’ютерів та відсутність достатнього забезпечення безпілотними комплексами розвідки. Артилерійські підрозділи потребують оснащення сучасними технічними засобами контрбатарейної боротьби дальньої дії — як вітчизняного виробництва, так і отриманих у рамках міжнародної технічної допомоги.

«Потребує опрацювання питання постачання для Збройних Сил високоточних боєприпасів. Це окреме завдання підприємствам та керівництву «Укроборонпрому», — зазначив Глава держави.

Вітчизняним ВПК розроблено сучасні протитанкові ракетні комплекси, міномети різних калібрів, високоточний артилерійський снаряд. На завершальній стадії перебувають роботи зі створення сучасних комплексів управління, модернізації систем залпового вогню, а в березні були успішно проведені перші випробування вітчизняного високоточного снаряду «Вільха» до системи залпового вогню «Смерч».

«Впевнений, що озброєні сучасною зброєю та своєю майстерністю українські воїни забезпечать утримання визначених рубежів, а з часом з бійцями дипломатичного фронту примусять окупантів забратися геть з нашої землі», — резюмував Президент.

Під час ознайомлення зі зразками озброєння та військової техніки Главі держави були представлені сучасні розробки українського «Укроборонпрому», зокрема командний пункт автоматизованого центру управління вогнем за стандартами НАТО, системи розвідки та управління вогнем на основі безпілотних літальних апаратів (БПЛА), засоби тактичної розвідки, прилади нічного бачення, системи виявлення снайперів, модернізована система залпового вогню БМ-21 М «Верба», новітні зразки озброєння ПАТ «Чезара», розвідувальний комплекс на основі БПЛА Fly Eye, засоби контролю за кордоном, інші БПЛА та бойові «безпілотники», медичні автомобілі, бронеавтомобілі та зразки стрілецької зброї українського виробництва.

rnbo.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...