Украина поставит пушки ЗТМ в Индию и Израиль

75

 Недавно завершилась выставка Defexpo 2016, которая проходила в штате Гоа, Индия.

Всего украинская делегация провела 8 результативных переговоров с Министром обороны Индии и высшим командованием Вооруженных сил Индии и более чем 30 ведущими индийскими компаниями-производителями продукции военного и специального назначения. Среди них: Reliance Defence Limited, Tata Power Company Limited, Punj Lloyd, Larsen Turbo.

ГП «НТК «Завод точной механики» был представлен двумя пушками ЗТМ1 и ЗТМ2. С участием директора Мирослава Халика были проведены переговоры о сотрудничестве и реализации совместного производства, а также испытания снарядов стандартов НАТО.

В ходе переговоров возникло несколько предложений о модернизации пушек ЗТМ под водное охлаждение, а также модернизацию под снаряд 30Х173 (стандарт НАТО). С компаниями ELBIT SYSTEMS LAND and C4L и LARSEN AND TOUBRO LIMITED. Достигнуты предварительные договоренности о поставке пушек ЗТМ для Индии и Израиля. С компанией MECHVAC INDIA LTD. подписан меморандум о сотрудничестве, с последующим заключением договора на приобретение 500 пушек ЗТМ для нужд индийской армии. А также открытие совместного производства на территории Индии пушек ЗТМ и других изделий.

Следует отметить, что нынешняя выставка принесла Украине успешные результаты, о чем говорит количество подписанных контрактов и меморандумов.

P.S. 

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» єдине в Україні виготовляє стволи для різних видів озброєння. Нині продукція підприємства встановлена на всіх основних зразках бронетехніки, що є на озброєнні вітчизняного війська (БМП-2, БТР-3Е, БТР-4, бронекатер «Гюрза»). 2015-го підприємство поставило війську близько 500 зразків різної продукції, серед якої стволи до БМП-2, БТР-3Е, БТР-4 тощо.

Зразок заготовки ствола виробництва ДП «КБ «Артилерійське озброєння»

Торік цьому підприємству вдалося не лише вибратися із боргової «ями», а й відкрити дві нові виробничі лінії для основної продукції та вчетверо збільшити обсяги виробництва. Економічний прорив на підприємстві вдалося здійснити багато в чому завдяки збільшенню державного замовлення та періоду пільгового оподаткування, який тривав протягом усього минулого року (Цьогоріч ситуація змінилася. Наприклад, уже необхідно сплачувати чималий податок на землю. — Авт.) При цьому головним є те, що вдалося зберегти кадровий потенціал — кваліфікованих токарів та інженерів. Не в останню чергу цьому сприяло й підвищення рівня оплати праці. За словами керівника ДП «Артилерійське озброєння» Вадима Штепенка, нині кваліфікований токар на виробництві отримує від десяти тисяч гривень і більше. До речі, це значно більше, ніж загалом по галузі в Україні.

Загалом виробництво стволів для артилерійської та стрілецької зброї сьогодні залишається одним з найбільш консервативних у всій зброярській сфері. Вся розрахункова частина та основні балістичні характеристики починають свою історію з 1912 року. Зробити сьогодні революцію у виробництві стволів є чимсь фантастичним. Проте це не означає, що час для виробників стволів зупинився. Адже технології все одно йдуть уперед. Тож у перспективі підприємство передбачає переоснащення технічної бази. Сподіватися на це дозволяють рішення, яке прийняв ДК «Укроборонпром» стосовно його додаткового фінансування на повну модернізацію та переоснащення верстатного парку і придбання нового обладнання за півтора року. Це дозволить підвищити конкурентоспроможність продукції заводу та розширити спектр виробництва. Завдяки цьому «КБ «Артилерійське озброєння» зможе посилити свої позиції і на світових ринках. А надто із урахуванням того, що їхні основні конкуренти — росіяни нині обмежені міжнародними санкціями. Бо раніше всі експортні поставки в цьому сегменті ринку перекривали саме вони.

Тож перспективи в підприємства широкі, адже попит на продукцію КБ «Артилерійське озброєння» в арміях країн світу чималий, особливо у країнах Близького Сходу, Африки, Середньої Азії. За оцінками експертів, капіталовкладення у виробництво за п’ять років здатні зробити «КБ «Артилерійське озброєння» лідером у своєму сегменті.

Головний конструктор підприємства Валерій Ханалайнін розповів, що на виробництві використовують унікальну технологію електрошлакового лиття порожнин і суцільного перетину виливки. Підприємство володіє унікальною технологією виготовлення довгомірних (до 5,5 м) порожнистих зливків, метал яких навіть у недеформованому вигляді за характеристиками перевищує кований. Ця особливість технології також приваблює іноземного замовника.

А головною «фішкою» виробництва є технологія виконання нарізів у каналі ствола гармати за допомогою методу електрохімічної обробки. Це забезпечило нарізи стабільної геометрії і високоточних розмірів по довжині ствола. І цей процес науковці постійно вдосконалюють.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Бронетранспортер БТР-3 з бойовим модулем «Шквал» виробництва ДП «КБ «Артилерійське озброєння»

30-мм автоматичний гранатомет виробництва ДП «КБ «Артилерійське озброєння»

Поделиться:
Загрузка...