Пакистан может купить 300 единиц БМ «Оплот»

35

 Танкобудування в Україні має великі перспективи, оскільки повністю «зациклено» на вітчизняних комлектующих.

І тому на заводі ім. Малишева, у світлі останніх подій, не відбулося розриву економічних зв’язків, не сталося обвалу виробництва, а скоріше навпаки — стався підйом. Чого не скажеш на сьогоднішній день про більшість промислових підприємств Харківщини, одна частина яких перебуває в стані колапсу, а інша і зовсім припинила своє існування.

На даному етапі, з поправкою на внутрішньополітичну ситуацію в країні, перед підприємством стоїть завдання державного значення: ​​насамперед налагодити і наростити безперебійне виробництво танків для потреб вітчизняної армії. Всі цехи та відділи заводу цілком і повністю націлені на виконання цього завдання. Підприємство збільшує обсяги виробництва, підприємство оживає, підприємство має майбутнє. Можна сказати, що нинішній час на заводі — це період його ремісії, реанімування після тривалого застою і розпаду, що відбувалося протягом попередніх років. Сьогодні ж і керівництво заводу, і весь його колектив в цілому з упевненістю дивляться в завтрашній день. На те є вагомі підстави.

«Завод забезпечений замовленнями на 5 років вперед. І має можливість запросити на роботу від однієї до півтори тисяч чоловік. Робота є — потрібні люди, її стільки, що вистачить на всіх », — запевнив мене Олександр Іванович Пащенко, начальник управління виробництвом ДП« Завод ім. В.А. Малишева ».

Мова тут йде насамперед про спецпродукції підприємства — танку «Оплот». На даному етапі Міністерство оборони України має намір активно підтримати виробництво цієї бойової машини, щоб поставити її випуск на потік для потреб наших військових. У наступному році вирішено озброїти українську армію десятками таких танків.

-Завод Ім. В.О.Малишева — активний і постійний учасник міжнародних виставок озброєння. Тут йому є, що показати світові.

Танк Т-84У «Оплот» — це гордість заводу, його візитна картка останніх років, один з кращих танків у світі на сьогоднішній день.

Тактико-технічні характеристики цієї бойової машини порівняти із західними зразками, а за деякими параметрами навіть їх перевершують: і по ходових якостях, і по захисту, і за системою управління вогнем. Ті вимоги, які пред’являються до бронетехніки на сьогоднішній день, — реалізовані в цьому виробі на найвищому рівні.

Також за контрактом вже було відправлено 20 танків «Оплот» до Королівства Таїланд. До кінця року передбачається відвантажити ще 5. А всього ми повинні поставити туди 39 машин.

На сьогоднішній день наш танк «Оплот» знаходиться на випробуваннях в Пакистані, де тестується на точність і якість стрільби і працездатність в умовах пустелі при максимально можливому підвищенні температури (до речі, що стосується коливань температури — тут цей танк безстрашний і здатний працювати при будь-якому можливому в межах нашої планети тепловому режимі). І показує відмінні результати у своїй конкуренції з китайським «колегою». Внаслідок чого наші шанси збільшуються, і ми сподіваємося на укладання контракту з пакистанськими Збройними силами вже в самий найближчий час. А це 300 танків, які забезпечать завод роботою навіть на перспективу.

Одночасно йде робота з укладання контракту з Ефіопією, що зацікавилася продукцією заводу.

І є впевненість: підприємство і далі буде нарощувати темпи виробництва танка «Оплот».

Маючи високі показники боєздатності, наша машина практично вдвічі дешевше своїх зарубіжних конкурентів, а значить, і з цієї причини цікава і приваблива для потенційних покупців. Очевидно, що на цьому ринку ми перебуваємо в досить вигідної позиції.

Завод також займається виготовленням моторно-трансмісійних відділень (МТО) для бронетехніки. «Ми виготовляли по 7 комплектів щомісяця, але плануємо вже найближчим часом — по 20, — ділиться зі мною планами заводу Дмитро Михайлович Колесніков, в.о. комерційного директора підприємства. — Таким чином, на найближчі півтора року, при такому темпі завантаження, і Агрегатний, і основний завод забезпечені роботою сповна, — впевнений Дмитро Михайлович. — І такий ритм створить точку беззбитковості ».

Унікальні двигуни до МТО виготовляються тільки агрегатний завод ДП «Завод ім. Малишева ». Їх перевага в тому, що вони можуть працювати на будь-якому паливі і також витримують будь теплові навантаження. І в тому, що навіть китайці, відомі наслідувачі найрізноманітніших виробів усіх можливих марок і брендів, — виявилися не здатні відтворити «Малишевський» двигун і МТО в цілому. А тому робота наших майстрів і нашого заводу на цьому терені — попросту незамінна і неминуче буде користуватися постійним і стабільним попитом.

Таким чином, потенціал цього підрозділу підприємства також вельми масштабний.

Ці дві складові роботи заводу мають найбільшу частку участі в загальному обсязі виробництва і припускають самі прискорені темпи реалізації.

Наступний напрямок роботи — легкобронірованная техніка. Зараз готуються до укладення договору Харківського конструкторського бюро з машинобудування з Міністерством оборони України на поставку комплектуючих до виробів БТР-3, БТР-4, БТР-4Е і «Дозор».

Далі — напрям, за яким вже реалізовується один договір і готується до укладення наступний, — це відновлення і ремонт військової спецтехніки «Булат» для потреб нашої армії в зоні АТО.

Крім військової спрямованості завод також продовжує працювати і у сфері цивільного — виготовляти двигуни і запчастини до тепловозів. Тут орієнтир, насамперед, на ближнє зарубіжжя. І плюс український ринок, звичайно ж. І, навіть незважаючи на те, що наша залізниця, поряд з аналогічними структурами сусідів, переорієнтується на імпортні високошвидкісні потяги, і старий радянський і пострадянський тепловозний парк поступово замінюється більш сучасним аналогом, — завод має роботу і в цьому напрямку як мінімум на п’ять- сьомій найближчих років.

І все ж у діяльності ДП «Завод ім. В.А. Малишева »найбільш значимо і багатообіцяюче на даний момент саме військове напрямок.

І, як можете бачити, наявні і передбачувані обсяги виробництва — величезні. А це, насамперед, повне завантаження і забезпечення роботою заводчан нині і на перспективу.

Грошові вливання — нові перспективи

Наявні сьогодні довгострокові договори (а їх близько двадцяти), а також ті, що плануються до ув’язнення в самий найближчий час, — дозволять підприємству працювати не тільки беззбитково, але і з відчутною прибутком, яку мають намір надалі тільки примножувати. А коли вся робота заводу буде остаточно стабілізована і відточена, коли всі заводські «шестерінки» працюватимуть в налагодженому єдиному циклі, буде виконано все, що задумано і заплановано, а підприємство перейде на повну самоокупність — напевно розмір заробітної плати також буде переглянутий у бік збільшення . І ніяких питань і проблем із зарплатою не може виникати апріорі. Завод працює — завод забезпечений в матеріальному відношенні і здатний утримувати себе в повному складі і в усіх відношеннях. «Ми твердо знаємо: зробимо найближчу відвантаження — заплатимо людям заробітну плату і всі необхідні грошові виплати, передбачувані для працюючих на держпідприємстві. І очікуємо тільки поліпшень, тому що бачимо результат своєї роботи і зацікавленість держави в ній », — такі реалії сьогоднішнього дня за словами в.о. генерального директора підприємства А.В. Хлань.

На даний момент завод, виконуючи завдання по зміцненню військової могутності країни, реально відчуває підтримку держави в особі керуючої компанії ГК «Укроборонпром», насамперед — фінансову підтримку в період між відвантаженнями продукції. І це вже дозволило протягом поточного року проводити роботи з відновлення устаткування, поліпшення умов роботи в цехах і регулярно виплачувати гідну зарплату. На сьогоднішній день завод практично не має боргів з оплати праці: працівники підприємства щомісяця отримують, разом із зарплатою за попередній місяць, частину заборгованості. Що стосується рівня заробітної плати — тут фахівці своєї справи мають можливість заробляти добре: від 8000 гривень і вище, середня заробітна плата на підприємстві сьогодні становить 4600 гривень — зауважимо, далеко не найменша по Харкову.

«Ми маємо намір відремонтувати і модернізувати весь наш верстатний парк, — розповідає про найближчі цілях Олександр Іванович Пащенко. — Розроблено службою головного інженера план-графік відновлення та технічного переоснащення підприємства. Насамперед, це ремонт важкого устаткування, спеціальних верстатів з ЧПК. Цього року вже запустили в роботу, через майже два роки простою, сталеливарний цех №550 і вже зробили пробні плавки в чавуноливарному цеху №580 ».

Закінчити цей процес передбачається протягом 2016 року. У тому числі тоді ж буде проводитися закупівля сучасного високопродуктивного обладнання. Ремонт передбачається провести протягом трьох місяців, на закупівлю обладнання піде від півроку до десяти місяців (саме такий термін виготовлення під конкретне замовлення і подальшого постачання на підприємство) — так що наступний рік можна назвати роком оновлення та модернізації для всього технічного парку заводу.

А також в планах — розвиток соціальних програм і поліпшення умов роботи в цехах, що теж важливо. Зараз намічений поетапний запуск опалення в зимовий період в цілому ряді приміщень — робота в цьому напрямку активно ведеться.

На підприємстві вирішуються і житлово-побутові проблеми: планується ремонтувати старе і будувати нове житло (а вже побудовано два будинки, а також виділений один під’їзд на заселення від забудовника), давати позики на його придбання (це вже робиться: і людина виплачує позику протягом 20 років). Трохи нині підприємств в Україні з такими можливостями.

Якщо раніше завод знаходився в деякому застої, то тепер, за допомогою цих грошових вливань, він вийшов на черговий виток розвитку: пусковий механізм нового життя підприємства вже запущений.

І навіть якщо підприємство і зазнає сьогодні якісь труднощі, насамперед побутового характеру, що не дивно після стількох років занепаду, — очевидно проглядається їх рішення вже в самий найближчий час, при тих можливостях і перспективах зростання, що маються тут зараз. І, відповідно, прийшовши на підприємство, такі перспективи матиме кожен.

Так що ДП «Завод ім. Малишева »- це надійне місце для застосування своїх сил і навичок. Коли в країні безробіття — тут пропонують роботу і навіть житло для харків’ян і приїжджих з області та інших регіонів країни.

Приходьте і Ви

Тут є можливості зростання для тих, хто має досвід і бажання трудитися. На заводі працює багато таких, і серед них, до речі, чимало переселенців з Донбасу. Багато хто з них дійсно професіонали своєї справи, які в силу відомих обставин були змушені змінити свій завод. І тут цінують їхній досвід і праця.

ДП «Завод ім. В.А. Малишева »потребує умілих руках, світлих умах. І запрошує поповнити ряди «малишевців». Підприємство дуже зацікавлене в досвідчених кваліфікованих робітників. Але навіть якщо ви не маєте відповідного досвіду роботи — все одно приходьте на завод: досвідчені наставники навчать вас своїй майстерності протягом двох місяців, і з зарплати учня, яка також виплачується сповна і регулярно, ви тут же зможете перейти на інший її матеріальний рівень. Також на завод запрошуються оператори верстатів з ЧПК, програмісти, інженерно-технічний персонал …. На ДП «Завод ім.Малишева» вже щодня працевлаштовуються від 20 осіб і більше. Але запас вакансій ще великий.

Сьогодні підприємство тримається на людях старшого покоління, які віддали йому не один десяток років свого життя. Вони хочуть і можуть передати свій досвід молодим, щоб і через 120 років завод був таким же, як сьогодні: перспективним і розвиваються, і, як зараз, — на вістрі подій, що забезпечує його значимість у масштабах країни і дає йому стовідсоткову впевненість у сьогоднішньому і завтрашньому дні.

Олександр Володимирович Хлань, в.о. генерального директора ДП «Завод ім. В.А. Малишева »:
«Хочу звернутися до тих, хто готовий до нас прийти: вливаючись в колектив« малишевців », ви отримаєте впевненість у завтрашньому дні, що сьогодні дорогого коштує … Я щиро вірю в краще майбутнє нашого заводу. Вірю в те, що наш недавній 120-річний ювілей — це старт до нових можливостей та починанням, що завод чекає повне «перезавантаження»: оновлення, переродження і тільки кращі часи з уже новими виробничими можливостями ».

Поделиться:
Загрузка...