На комплекс ППО «Квадрат-2Д» встановлюється тепловізор

144

 На двадцять третій Міжнародної виставці оборонної промисловості MSPO 2015 в Польщі Україна представила модернізований фахівцями підприємства “Укроборонсервіс” комплекс протиповітряної оборони 2К12-2Д “Квадрат-2Д”.

2K12-2D KVADRAT-2D (c) miltechmag.com

Комплекс ППО «Квадрат-2Д» також зацікавив українські збройні сили, які шукають способи швидкого і недорого способу наростити можливості сил протиповітряної оборони.

Комплекс “Куб” був прийнятий на озброєння радянської армії в січня 1973 року і став удосконаленим варіантів зенітного ракетного комплексу “Куб”, який розроблявся в якості засобів ППО для прикриття танкових і мотострілкових військових підрозділів.

Ремонт застарілого радянського ЗРК до рівня “Квадрат-2Д” передбачає відновлення технічного ресурсу застарілої техніки, а також модернізацію таких елементів зенітного ракетного комплексу:

-Капітальний ремонт і вдосконалення самохідної розвідки і наведення 1С91М1;
-Капітальний ремонт і вдосконалення пускової установки 2П22М1;
-Капітальний ремонт транспортно-зарядного автомобіля 2Т7;
-Капітальний ремонт гусеничних автомобілів ГМ568 і ГМ578.

Під час створення ЗРК “Квадрат-2Д” розробники збільшили термін експлуатації технічних систем до 15 років, замінили застарілу апаратуру цифровою, підвищили рівень перешкодозахищеності та цілерозподілу; а також підвищили ремонтопридатність ЗРК “Квадрат-2Д”.

Що стосується модернізації гусеничних машин ГМ568 і ГМ578, то ДП “Укроборонсервіс” прийняв рішення підвищити потужність двигунів цих автомобілів з 240 к. с. до 280 к. с. (цього можна досягти, замінивши двигун В-6 на двигун В-6М). Також розробники мають намір поліпшити систему охолодження, модернізувати систему гасіння пожежі і замінити радіостанції з Р-123 на Р-173.

Удосконалення самохідної розвідки і наведення 1С91М1 припускає введення системи тепловізора (це дозволить виявляти цілі в умовах недостатньої видимості); заміну телевізійно-оптичного візира 9Ш33 на комбіновану теплотелевізіонную систему; введення режиму супроводу цілі.

Суть модернізації самохідної пускової установки 2П25М1 полягає в тому, що буде:

-зроблена ​​повна заміна лічильно-обчислювального приладу 1А18М1 на цифрову обчислювальну систему;
-усовершенствована система слідкуючого приводу;
-заміну апаратура синхронного зв’язку на цифрову техніку;
– заміна схем з лампами на твердотільні.

P.S. 

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 8 вересня 2015 року № 921-р надав повноваження генерального конструктора із створення та модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони генеральному конструктору — генеральному директору державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" Коростельову Олегу Петровичу.

Відповідно додатку затверджений перелік видів продукції, яка підлягає розробленню і впровадженню у виробництво та експлуатацію, а також модернізації під керівництвом генерального конструктора із створення та модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони:

• Зенітні ракетні комплекси з дальністю дії до 50 кілометрів та їх складові частини
• Зенітний ракетний комплекс “Стрела” (модернізація)
• Зенітний гарматно-ракетний комплекс “Тунгуска” (модернізація)
• Зенітний ракетний комплекс “Оса” (модернізація)
• Зенітний ракетний комплекс “Бук М1” (модернізація, доробка)
• Зенітний ракетний комплекс “С-125” (модернізація)
• Зенітна ракетна система (комплекс) “С-300П” (модернізація, доробка)
• Зенітні ракетні системи та комплекси середньої дальності та зенітні керовані ракети до них

Перелік визначає, крім модернізації наявних радянських ЗРК (ЗРС), завдання із розроблення нових зенітних ракетних комплексів з дальністю дії до 50 кілометрів, зенітних ракетних системи та комплексів середньої дальності, а також їх складових частина та зенітних керованих ракет до них.

ukrmilitary.com

Поделиться:
Загрузка...