Макфол розповів, що не дає Путіну вторгнутися в Україну

18

 Колишній посол США в Росії Майкл Макфол назвав Китай основним одержувачем дивідендів від політики президента РФ Володимира Путіна в Україні.

Макфол розповів, що стримує Путіна від вторгнення, http://tsn.ua/

Водночас, на думку дипломата, Китай є також єдиним стримуючим фактором невторгнення РФ в Україну. "Найбільшим переможцем у цьому втручанні є Китай. Тому що в міжнародному співтоваристві Китай зараз є єдиним стримуючим фактором невторгнення Росії в Україну", — зазначив Макфол в інтерв’ю "Українській правді".

"США завжди мали проблему з тим, що Росія зазвичай підтримує Китай. І я думаю, що з точки зору репутації в міжнародному співтоваристві Китай буде виглядати в цій кризі краще, ніж всі інші", — додав він. Reuters Повномасштабно вторгнутися в Україну Путіну не дає Китай.

Крім того, Макфол стверджує, що об’єднання Росії і Китаю представляється демократам загрозою. "Скажу чесно, ми боїмося цього. І в якійсь мірі вони вже об’єднані. Але ми впевнені, що у Росії з Китаєм буде куди більше проблем, ніж у нас з самими росіянами або Китаєм".

Попри це, дипломат не виключає, що Вашингтон може зблизитися з Пекіном. "Якщо Китай досягне успіхів у модернізації політичної системи країни […] ми станемо дуже близькими партнерами, що не дуже добре для Росії".

Крім того Макфол висловив думку, що США і Європа повинні посилити свою допомогу Україні. Він вважає, що США могли б ввести санкції безпосередньо проти Путіна і почати озброювати українську армію.

Нагадаємо, раніше прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Кремль хоче знести владу в Києві і заново встановити свій контроль над Україною. На його думку, головна мета нинішньої агресії пропутінської Росії – не захоплення Донбасу, а економічна та політична дестабілізація.

 

 

Поделиться:
Загрузка...