Опрацьовується програма загальновійськової підготовки населення України

35

 На базі Військової академії в Одесі Міністерство оборони України презентує для представників центральних та регіональних засобів масової інформації основні модулі концепції загальновійськової підготовки військовозобов’язаних громадян нашої держави.

mil.gov.ua

Відкриваючи інформаційно-патріотичну акцію, радник Міністра оборони України Олександр Данилюк зазначив, що на даний час в оборонному відомстві опрацьовується програма загальновійськової підготовки населення України, яка ляже в основу тотального спротиву населення нашої країни у випадку відкритої збройної агресії.

— Сьогодні ми побачимо основні блоки, передбачені для підготовки максимальної кількості військовозобов’язаних. Найближчим часом, після затвердження програми, ми підготуємо перші експериментальні групи у великих містах, і, сподіваюся, ця система національної оборони до кінця року буде запроваджена по всій країні, — зазначив Олександр Данилюк.

У перший день дводенного інформаційно-патріотичного заходу курсанти та викладачі Військової академії (м. Одеса) продемонстрували цивільним журналістам основні елементи вогневої, тактико-спеціальної, психологічної та інженерної підготовки.

Зокрема, майбутні офіцери-десантники навчали журналістів способам проходження штурмової полоси перешкод. Представники ЗМІ, під звуки вибухів і стрільби, крізь вогонь та димову завісу долали екстремальні перешкоди — стіни, фрагменти зруйнованих будівель, інженерні загородження, тунелі тощо.

— Лише 15 хвилин на цій полосі відібрали у мене всі сили. Тепер я розумію, як важко хлопцям, які щодня, в непростих умовах борються з терористами на сході країни. Вони — справжні чоловіки, з ними ми обов’язково переможемо, — поділилась своїми враженнями єдина серед журналістів — учасників заходу дівчина, яка проходила випробування, кореспондент Громадського телебачення Одеси Олена Гладкова.

Цього ж дня гостей Центру забезпечення навчального процесу Військової Академії ознайомили з основними зразками стрілецького озброєння Збройних Сил України, продемонстрували особливості проведення занять з вогневої підготовки з урахуванням досвіду ведення бойових дій під час антитерористичної операції. Також журналістам було надано можливість власноруч уразити навчальні мішені з автоматів та кулеметів Калашникова, снайперської гвинтівки Драгунова та РПГ-17.

Після вогневих вправ, «відмобілізованих» на два дні журналістів почастували смачним та ситним курсантським обідом. Далі представники ЗМІ разом з військовими фахівцями мінно-підривної справи займались умовним розмінуванням території та організацією засідки на колону противника.

Попереду у журналістів — участь у складі диверсійно-розвідувальних груп, тренування з підриву інженерних споруд та багато інших «військових таємниць» від професійних захисників Вітчизни.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...